یک‌شنبه 15 تیر 1399

حذف سقف برداشت از حساب ذخیره ارزی برای ایلام

رئیس جمهور معافیت مالیاتی کارخانه‌های صنعتی و برداشتن سقف استفاده از حساب ذخیره ارزی برای استان ایلام را از مصوبات مهم جلسه‌ هیئت دولت در این استان برشمرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به استان ایلام ، دکتر محمود احمدی نژاد در پایان سفر دو روزه به این استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت : در دور دوم سفرهای استانی که با تغییراتی نسبت به دور اول برگزار می‌شود سعی شده است که علاوه بر بررسی موانع اجرای پروژه‌ها، موانع بر سر راه مردم را نیز بررسی و برطرف کنیم .

وی با اشاره به اعزام وزیران به شهرستانهای مختلف استان در سفر های استانی توضیح داد وزیران دو نمونه از افراد را که دارای مشکل هستند به مرکز استان و برای ملاقات با بنده معرفی می‌کنند ، گروه اول آنهایی هستند که مشکلات‌شان در کارگروه‌های شهرستانی حل نشده و گروه دوم کسانی هستند که با تشخیص وزیر به عنوان نمونه‌ای از مشکلات و مسائل هر شهرستان برای بررسی بیشتر به رئیس‌جمهور معرفی می‌شوند.

دکتر احمدی نژاد بااشاره به مصوبات جلسه عصر امروز هیئت دولت یکی از مهمترین مشکلات شهر ایلام را نداشتن سند ملکی خواند و گفت این موضوع بررسی و برای آن راهکارهایی پیشنهاد شد.

وی افزود : برخی از مصوبات کارگروه‌های تخصصی بار دیگر در جلسه‌ هیئت دولت مطرح و بررسی شدند که از جمله‌ آن‌ها مواردی برای اشتغال و اعطای زمین برای کشاورزان بود.

رئیس جمهور همچنین از اختصاص مبلغ 150 میلیارد تومان برای توسعه‌ راه‌ها و راه آهن در ایلام خبر داد و آن را منشاء تحولات خوبی در استان دانست .

وی از مردم و مسئولان استان تشکر کرد و گفت : مردم ایلام در دو روز گذشته نشان دادند که همواره خط شکن بوده و با حضور دریایی خود از فرودگاه تا محل ورزشگاه به دنیا اثبات کردند که ایلام و ایران زنده است.

رئیس‌جمهور همچنین از دستگاه‌های نظامی، انتظامی و امنیتی، از علما، نماینده ولی فقیه و امام جمعه‌ ایلام ، نمایندگان مجلس و اصحاب رسانه در پوشش خبری سفر های استانی و پیگیری پروژه ها قدردانی کرد .

وی خطاب به خبرنگاران رسانه های محلی گفت : اگر می‌خواهید استان ایلام پیشرفت داشته باشد، باید فضای دلگرمی ایجاد کنید و تصویری که از استان مخابره می‌کنید تصویری پژمرده و غیرواقعی نباشد تا سرمایه‌گذاران رغبت کنند و به استان بیایند.

دکتر احمدی نژاد در پایان گفت : اگر شور و نشاطی را که هم اکنون در استان به وجود آمده حفظ شود، استان با سرعت نور پیشرفت خواهد کرد.

نظرات ارسال نظر