دوشنبه 1 مهر 1398

فرهنگ مصرف ماهی در بین خانوارهای ایلامی باید نهادینه شود

مدير شيلات استان ايلام گفت : فرهنگ مصرف ماهي در بين خانوارهاي ايلامي بايد نهاديه شود.

"يونس احمدي" روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: سرانه مصرف ماهي در ايلام در مقايسه با ميزان كشوري حدود سه كيلو گرم كمتر است كه اين امر نشان از جاي خالي ماهي به عنوان يك ماده غذايي اصلي در سبد غذايي خانوارهاي ايلامي دارد.

وي ادامه داد: مصرف سرانه ماهي در استان ايلام حدود چهار كيلوگرم است در حالي كه اين ميزان در سطح كشور حدود هفت كيلوگرم است.

وي گفت: براي گنجاندن اين ماده غذايي در سبد غذايي خانوارهاي ايلامي نياز به برنامه‌ريزي تبليغاتي و افزايش فرهنگ مصرف آن در بين مردم است.

وي افزود: بر اساس اعلام نظر مسوولان بهداشتي و درماني استان اكنون حدود ‪ ۳۵‬درصد مرگ و ميرهاي استان ايلام ناشي از بيماريهاي قلبي و عروقي است.

وي ادامه داد: اين در حالي است كه يكي از مهمترين دلايل وقوع بيماريهاي قبلي عادات بد غذايي و استفاده از كلسترول و گوشت قرمز است.

وي يادآور شد: ماهي به دليل دارا بودن كلسترول پايين و همچنين وجود امگا سه هيچگونه عوارضي براي بدن بخصوص قلب و عروق ندارد و باعث سلامتي و پيشگيري از بيماريهاي چربي خون و ناراحتيهاي قلبي مي‌شود.

احمدي گفت: اداره شيلات در اين راستا اقدام به برگزاري يك سري برنامه‌هاي آموزشي و تبليغاتي كرده است كه برگزاري كلاسهاي آموزشي طبخ آبزيان از آن جمله است.

وي، هدف از برگزاري اين دوره‌ها را بالا بردن سطح آگاهي مردم نسبت به مصرف ماهي و آشنايي بانوان با نحوه صحيح و متنوع پخت ماهي عنوان كرد.

وي ابراز اميدواري كرد: با اجراي اين قبيل برنامه‌ها ميزان سرانه مصرف ماهي در سبد غذايي خانوارهاي ايلامي افزايش يابد و با مصرف بيشتر ماهي جامعه‌اي سالم داشته باشيم.

سالانه دو هزار و ‪ ۹۰۰‬تن ماهي در استان ايلام استحصال مي‌شود.ك/‪۳‬ ‪۱۱۳۹/۶۳۳/۵۳۴/۷۱۷۷‬

نظرات ارسال نظر