دوشنبه 1 مهر 1398

مراحل اجرایی انتخابات خبرگان رهبری از ۸ دی آغاز شده است

وزير كشور با ارسال بخشنامه‌اي به فرمانداران 4 شهر تبريز، تهران، ايلام و قزوين با اعلام آغاز مراحل اجرايي انتخابات مياندوره‌اي خبرگان رهبري از 8 دي ماه، گفت: ثبت نام كانديداهاي خبرگان رهبري از 13دي آغاز مي‌شود.
 

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني وزارت كشور، مصطفي پورمحمدي وزير كشور با ارسال بخشنامه‌اي به فرمانداران شهرهاي تبريز، تهران، ايلام و قزوين ضمن اعلام آغاز مراحل و امور اجرايي انتخابات مياندوره‌اي مجلس خبرگان رهبري در اين حوزه‌هاي انتخابيه از 8 دي ماه، از آنان خواست با رعايت زمان‌بندي و براساس قانون، آئين‌نامه و دستورالعمل اجرايي انتخابات مجلس خبرگان و بخشنامه‌هاي ستاد انتخابات كشور نسبت به برگزاري انتخابات و تشكيل هيأت هاي اجرايي اقدام نمايند.
در اين بخشنامه تصريح شده است: داوطلبان نمايندگي مجلس خبرگان رهبري شخصاً و يا بوسيله نماينده خود كه كتبا معرفي شده باشد، مي‌توانند از روز 13 دي‌ماه تا پايان وقت اداري روز 19 دي ماه سال جاري جمعا به مدت هفت روز در ساعات اداري با در دست داشتن مدارك لازم به فرمانداري مركز حوزه انتخابيه (فرمانداري مركز استان) و يا وزارت كشور مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمايند.
متن بخشنامه وزير كشور خطاب به فرمانداران شهرهاي تهران، تبريز، قزوين و ايلام بدين شرح است:
«در اجراي مواد 5 و 9 قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبري به آگاهي ميرساند كه امور اجرايي مياندوره‌اي مجلس خبرگان رهبري در آن حوزه انتخابيه براي گزينش نماينده مجلس خبرگان از هشتم دي‌ماه سال جاري آغاز و در روز جمعه 24/12/86 همزمان با انتخابات هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي اخذ رأي بعمل خواهد آمد.
مقتضي است با رعايت برنامه زمان بندي و براساس قانون، آئين‌نامه و دستورالعمل اجرايي انتخابات مجلس خبرگان و بخشنامه‌هاي صادره از سوي ستاد انتخابات كشور نسبت به برگزاري انتخابات در آن حوزه انتخابيه اقدام نموده و با تشكيل هيأت هاي اجرايي به منظور حسن اجراي برنامه هاي مربوط، نهايت سعي و كوشش را به عمل آوريد تا انشاءالله همكاري و مشاركت همه افراد حوزه انتخابيه در اين امر مهم فراهم گردد.
ضمناً اضافه مي شود كه داوطلبان نمايندگي مجلس خبرگان شخصاً و يا بوسيله نماينده خود كه كتباً معرفي شده باشد، مي‌توانند از روز 13/10/86 تا پايان وقت اداري روز 19/10/86 سال جاري جمعاً به مدت 7 روز در ساعات اداري به فرمانداري مركز حوزه انتخابيه (فرمانداري مركز استان) و يا وزارت كشور مراجعه و با ارائه اصل شناسنامه عكس دار، چهار نسخه تصوير كليه صفحات شناسنامه و دوازده قطعه عكس 4 × 6 ضمن تكميل پرسشنامه اعلام داوطلبي نسبت به ثبت نام خود اقدام نمايند.
اين بخشنامه به منزله دستور شروع انتخابات تلقي مي گردد. بنابراين وصول آن را طبق فرم شماره يك دستور العمل اجرايي سريعاً به ستاد انتخابات كشور اعلام نماييد.

نظرات ارسال نظر