شنبه 30 شهریور 1398

کروبی در دیدار با دانشجویان ایلامی: فعالیت‌های سیاسی‌تان را در قالب تشکیلات و احزاب پی‌گیری کنید

جمعي 30 نفره به نمايندگي از دانشجويان ايلامي دانشگاه‌هاي تهران با هماهنگي دفتر حزب اعتماد ملي منطقه ايلام، با حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي کروبي ديدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در اين ديدار شريف‌زاده يكي از دانشجويان، ضمن معرفي اعضاي شرکت‌کننده و تشکر از کروبي گفت : خداي متعال را شاکريم که يک‌بار ديگر بزرگ‌مرد اصلاحات از نوع خود و زاده مناطق محروم و مظلوم را ملاقات کرديم .

وي خطاب به کروبي گفت : تلاش شما در احقاق حقوق مردم کشور به خصوص مردم رنج‌ ديده و محروم غرب کشور ستودني است . برخلاف برخي تلاش‌ها در جهت دور نگه داشتن مردم به خصوص دانشجويان در سرنوشت و مسائل مهم کشور، آماده ايم تا يک‌بار ديگر حماسه عظيم ديگري را خلق کنيم و در مقابل اين جريان بايستيم .

اين فعال دانشجو با ابراز اين عقيده كه فشارهاي زيادي در زمينه‌هاي مختلف روي دوش مردم سنگيني مي‌کند، گفت: وضعيت استان ايلام حکايت از عمق محروميت و بي عدالتي در کشور دارد . استان ايلام به لحاظ موقعيت جغرافيايي منطقه‌اي خصوصا در زمينه‌هاي کشاورزي، نفت و گاز مستعد است و داراي منابع عظيم گاز هست، اما متاسفانه مردم شريف ايلام از نعمت گاز براي استفاده محروم هستند .

وي خطاب به کروبي گفت : با اين حال آماده‌ايم تا يک‌بار ديگر حماسه عظيم ديگري را خلق کنيم .

يکي از دانشجويان حاضر ضمن انتقاد از برخي عملکردها در استان ايلام مدعي شد كه در استان ايلام به علت عدم راه‌هاي مناسب و صعب‌العبور بودن جاده‌ها هرساله تلفات زيادي به مردم تحميل مي‌شود. متاسفانه اين استان فاقد يک سالن ورزشي استاندارد است و عمده مردم از آب شرب سالم محروم هستند و اين يعني اينکه ما از ابتدايي‌ترين نيازهاي اوليه خود برخوردار نيستيم .

يکي ديگر از دانشجويان حاضر گفت كه استان ايلام با حدود 400 کيلومتر مرز مشترک با کشور عراق در طول 8 سال دفاع مقدس مورد هجوم ويرانگر رژيم بعث عراق قرار گرفت و صدمات زيادي ديد و بهترين فرزندان خود را در راه حفظ وطن تقديم نظام و انقلاب کرد و هميشه وفاداري خود را به نظام و انقلاب به اثبات رسانده است . ولي متاسفانه به علت آن‌چه آن را عدم توجه به استان از سوي مسوولان، نرخ بالاي بيکاري، زندگي نامناسب خانواده‌ها و فقر اقتصادي خواند باعث شده که به ادعاي اين دانشجو استان ايلام از لحاظ خودکشي در رتبه اول کشور قرار گيرد و اين موارد گوشه بسيار کوچکي از مشکلات مردم استان است.

وي در ادامه سخنانش در رابطه با سفر قريب الوقوع رييس جمهور به ايلام سوالاتي را درمورد اين سفر مطرح كرد و گفت كه انتظار داريم به مسايل استان توجه بيشتري شود و به آن چه آن را آمار و ارقام مصلحتي مديران و نمايندگان موقعيت‌طلب خواند تکيه نشود.

يکي ديگر از دانشجويان حاضر نيز نسبت به انتخاب روزنامه‌نگاران منتقد انتقاد كرد.

يکي ديگر از دانشجويان با انتقاد از آن‌چه تورم و گراني همزمان با افزايش قيمت نفت مي‌خواند ابرازعقيده كرد كه اين گراني به دليل آن‌چه فاصله برخي‌ مسوولان از مردم خواند بر روي آنها تاثير نمي‌گذارد .

يکي ديگر از حاضران نيز نسبت به آن‌چه انتصاب‌هاي ناشايست غيربومي مديران استان تحت نفوذ نمايندگان موقعيت‌طلب توسط استاندارمي‌خواند انتقاد كرد.

به گزارش ايسنا کروبي پس از استماع صحبت‌هاي حاضران گفت : اگر چه کارهاي فراواني در استان ايلام در دولت‌هاي مختلف انجام شده، اما به علت محروميت زياد اين استان که عمدتا ناشي از هشت سال دفاع مقدس است، نياز به يک برنامه‌ريزي زيربنايي دارد .

وي در خصوص ايثار و فداکاري‌هاي مردم ايلام در طول انقلاب و دفاع مقدس گفت : استان ايلام يکي از استان‌هاي محروم در رژيم قبل بود و بعد از انقلاب هم مورد هجوم دشمن بعثي قرار گرفت و مردم انقلابي ايلام با رشادت و فداکاري‌هاي خود در جنگ عليه دشمن فرزندان خود را در راه نظام و کشور تقديم کرد . محروميت در استان زياد است و کارها بايد اصولي‌تر و عميق انجام شود و رفاه، آسايش، امنيت شغلي سزاوار مردم کشور به خصوص مردم انقلابي ايلام است .

كروبي در خصوص انقلابي بودن مردم ايلام گفت : هنگامي که من رييس مجلس سوم بودم در يکي از جلسات شوراي امنيت کشور که سال 68 بود، شرکت کردم . در آن مقطع آمايش جمعيت‌ها در شوراي امنيت بررسي مي‌شد، وقتي نوبت به استان ايلام رسيد عمده اعضاي شرکت کننده در جلسه که رزمندگان و نظاميان بودند گفتند ما نسبت به استان ايلام نگراني نداريم؛ چرا که تک تک مردم آن استان سربازان نظام و انقلاب هستند و در طول جنگ هم به اثبات رساندند .

دبير کل حزب اعتماد ملي در خصوص تاسيس حزب اعتماد ملي گفت : من با بيش از چهاردهه فعاليت سياسي چه قبل و چه بعد از انقلاب به اين نتيجه رسيده‌ام کسي که بخواهد کار سياسي بکند بايد به صورت تشکيلاتي و حزبي عمل نمايد، لذا به عنوان يک پدر به شما عزيزان توصيه مي‌کنم که فعاليت سياسي خود را بصورت تشکيلاتي انجام دهيد . ما به علت عدم کار حزبي و تشکيلاتي به راحتي قدرت را در سه مرحله به رقيب تحويل داديم . شما برويد حرفهاي اصلاح طلبان را در آن مقطع بخوانيد حرف‌هاي بزرک ، غيرعملي و نسنجيده زدند و ... اوضاع را به وضعيت فعلي رساندند . لذا به شما فرزندانم توصيه مي‌کنم که فعاليت سياسي خود را در قالب تشکيلات و احزاب پي‌گيري کنيد .

نظرات ارسال نظر