وزیر راه : توسعه باند فرودگاه ایلام سرعت می‌گیرد / اتصال راه‌آهن ایلام به شبکه سراسری از سال آینده وارد فاز اجرایی می‌شود

وزيـر راه و تـرابـري گـفـت: توسعه باند فرودگاه ايلام به منظور پذيرش هواپيماهاي بزرگ و افزايش تعداد پروازها سرعت مي‌گيرد.

مهندس محمد رحمتي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) اظهار كرد: افزايش پروازهاي اين فرودگاه منوط به اصلاح باند فرودگاه و برداشتن محدوديت‌هاي عوارض طبيعي آن است كه هم اكنون ما با آن دست به گريبانيم.

وي با بيان اينكه كار تطويل باند هم اكنون در حال اتمام است، گفت: برداشتن قوس وسط باند فرودگاه ضروري و بايد سريعا براي آن اقدام كنيم و براي اين امر بايد قسمتي از باند را برداريم كه اين كار باعث مي‌شود شش ماه فرودگاه ايلام تعطيل شود و در شرايط فعلي غير از اين راهي نيست.

وزير راه و ترابري افزود: در شرايط كنوني استان با توجه به ترددهاي مرز بين‌المللي مهران و راه‌اندازي كارخانه‌هاي بزرگ و همچنين تقاضا براي استفاده از هواپيما در ترددها، افزايش ظرفيت هواپيماهاي مسافري اين فرودگاه و افزايش تعداد پروازها ضروري است كه از مطالبات مردم استان نيز هست اما در صورتي كه فرودگاه اصلاح نشود هيچ كدام از اين مطالبات محقق نمي‌شود.

رحمتي با اشاره به بركات سفر قبلي رياست جمهوري درباره فرودگاه ايلام گفت: پس از سفر قبلي پروازهاي دو روز در هفته فرودگاه ايلام روزانه شده است و اميدواريم بركات اين سفر نيز در آينده مشخص شود.

وزير راه و ترابري گفت: در صورت تخصيص اعتبار عمليات اجرايي اتصال ايلام به شبكه سراسري راه‌آهن آغاز خواهد شد.

وي در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا اظهار كرد: پروژه اتصال راه‌آهن ايلام به شبكه سراسري قابل انجام و اجرايي شدن است و آماده‌ايم در صورت تصويب مجلس شوراي اسلامي و تزريق بودجه اين كار را عملياتي كنيم.

وزير راه با اشاره به اينكه در سفر نخست هيات دولت به استان ايلام مطالعه امكان‌سنجي طرح احداث راه‌آهن ايلام و اتصال آن به شبكه سراسر به تصويب هيات دولت رسيد، گفت: براساس مصوبه سفر دوم با تكميل و نهايي شدن مطالعات اين پروژه در سال آينده وارد فاز اجرايي خواهد شد.

رحمتي افزود: مطالعه راه‌آهن ايلام هم از ناحيه شمالي استان انجام شد و هم از ناحيه جنوبي و بهينه‌ترين و به صرفه‌ترين مسير انتخاب خواهد شد.

وزير راه و ترابري اضافه كرد: اتصال ايلام به شبكه راه‌آهن سراسري كشور گام بزرگي در جهت توسعه اين استان مرزي خواهد بود و در صورت انجام اين جمله افتخارات استان محسوب مي‌شود.

وي در پايان خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه مرز بين‌المللي مهران امروز به گذرگاه‌ زائران عتبات عاليات و همچنين ترانزيت سوخت و صادرات غيرنفتي تبديل شده است ايجاد راه‌آهن هم در اين زمينه و هم براي توسعه استان مهم است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -3روز