با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری جلسه روسای دانشگاه های استان ایلام برگزار شد

 وزير علوم و تحقيقات و فن آوري در جلسه روساي دانشگاه هاي استان ايلام شرکت کرد.
     به گزارش آنا، در اين جلسه، رئيس واحد ايلام گفت: دانشگاه آزاد اسلامي يکي از بزرگ ترين دستاوردهاي انقلاب اسلامي است که با حمايت حضرت امام (ره) و تلاش هاي مديران لايقي نظير دکتر جاسبي تاسيس شده است و بدون اين که بار مالي بر دوش دولت بگذارد نيمي از دانش آموختگان کشور را به خود اختصاص داده است.
     عادل نوروزي تصريح کرد: دانشگاه آزاد اسلامي در واحد ايلام با وجود اين که آخرين واحد مرکز استاني بوده است در ابعاد مختلف آموزشي، پژوهشي نقش خوبي در توسعه استان و گسترش آموزش عالي استان ايفا کرده است.
     وي به بعد آموزشي اين دانشگاه اشاره کرد و گفت: اين واحد دانشگاهي از لحاظ کيفيت قابل رقابت با معتبرترين دانشگاه هاي کشور است در اين راستا علي رغم اين که کمتر از سه سال است که فارغ التحصيل کارشناسي دارد، امسال 169 نفر از دانشجويان اين واحد در مقاطع کارشناسي ارشد در دانشگاه هاي معتبر دولتي و دانشگاه آزاد قبول شده اند به طوري که 20 درصد از فارغ التحصيلان اين دانشگاه در آزمون کارشناسي ارشد پذيرفته شده اند.
     وي گفت: اين واحد دانشگاهي براي 500 نفر به صورت مستقيم و براي بيش از ده ها نفر به صورت غير مستقيم اشتغال زايي داشته است و اين کمک بزرگي به دولت است.
     نوروزي از وزارت علوم و تحقيقات و فن آوري خواست در راستاي جلوگيري از مهاجرت دانشجويان بومي به خارج از کشور و ساير استان ها که مشکلات عديده اي براي خانواده ها ايجاد کرده است در تصويب رشته هاي جديد با دانشگاه آزاد اسلامي همکاري کند

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -4روز