پنج‌شنبه 28 شهریور 1398

آیین نورافشانی شب عید غدیر در سراسر استان ایلام برگزار شد

به مناسبت گرامي داشت عيد غدير خم، جمعه شب در شهرها، بخشها وروستاهاي استان ايلام بطور همزمان آيين نور افشاني برگزار شد.

آيين نورافشاني در شهر ايلام مركز اين استان در محل ميدان ‪ ۲۲‬بهمن و منطقه تفريحي چغا سبز با حضور مسوولان و مردم برگزار شد.

برنامه نورافشاني توسط مردم، هياتهاي مذهبي، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ، نيروي‌هاي نظامي و انتظامي، شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي و همكاري همه دستگاه‌هاي اجرايي اين استان انجام شد.

رييس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان ايلام در آيين جشن عيد غدير خم و در جمع مردم گفت: گسترش جوهره عميق ديني و هويت ايماني را در جامعه سبب سربلندي كشور و ياس و نااميدي دشمنان شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت‌الاسلام "حسن ملكي" افزود: توجه گسترده مردم به شعائر مذهبي يكي از مظاهر همبستگي اتحاد ملي،انسجام اسلامي و وحدت عمومي در جامعه بوده است.

وي عيد سعيد غدير خم را عيد عدالت و كرامت و فتوت و حريت عنوان كرد و علي (ع) را پرچمدار هدايت كاروان بشريت به مقصد جامعه عدالت محور دانست.

جحت‌الاسلام ملكي، عيد غدير را فرصت مغتنمي براي شناخت گوهر عدالت و شاخص و مظهر و ميزان عدالت و كرامت دانست و گفت: دشمنان ملت و ديانت، باتمسك به حربه‌هاي گوناگون تبليغاتي و فرهنگي در صدد تضعيف روحيه ايماني و تخريب باورهاي ديني جامعه به مخصوص جوانان هستند.

نظرات ارسال نظر