سه‌شنبه 26 شهریور 1398

بودجه پژوهشی واحد ایلام ۲ درصد افزایش یافت

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام از افزايش دو درصدي بودجه پژوهشي اين دانشگاه در استان خبر داد.
"عادل نوروزي" در همايش تجليل از پژوهشگران برتر صنعت و دانشگاه در سالن كنفرانس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام افزود: بودجه پژوهشي دانشگاه قبلا حدود سه درصد از كل درآمدهاي دانشگاه بود كه امسال اين ميزان به پنج درصد رسيده است.
وي، ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامي توانايي تامين اعتبار طرح هاي پژوهشي صنعتي را كه با همكاري استادان اين دانشگاه انجام شود تا سقف 50 درصد دارد.
رئيس واحد ايلام گفت: از ابتداي تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام تاكنون 123 طرح پژوهشي در بخش هاي مختلف، 187 مقاله پژوهشي كه 17 مورد آنها به صورت ISI بوده و 15 مورد آن ها نيز به همايش هاي بين‌المللي راه‌يافته، ارايه شده است.
وي افزود: همچنين تاكنون 44 اختراع توسط دانشجويان اين دانشگاه به ثبت رسيده و 30 آزمايشگاه و كارگاه پژوهشي نيز مجهز و حدود 20 عنوان كتاب نيز منتشر شده است.
نوروزي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي آماده هر گونه همكاري و فعاليت در بحث پژوهش و تحقيقات است و از استادان و دانشجويان علاقمند به اين امر حمايت مي‌كند.
معاون دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام نيز گفت: اين همايش به مناسبت هفته پژوهش و با هدف تقدير از پژوهشگران برتر برگزار شده است.
"نصرت‌الله حيدري" افزود: در اين همايش از 12 نفر از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد كه پنج نفر از آنان عضو هيات علمي دانشگاه هستند، تجليل مي‌شود.
وي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام تاكنون بيش از 15 طرح پژوهشي كاربردي در بخش هاي صنعت و معدن به صورت مشترك با سازمان صنايع و معادن استان انجام داده است.
وي تصريح كرد: پژوهش زيربناي توسعه و مهم ترين مقوله براي دستيابي به توسعه پايدار در جامعه است.
وي خاطرنشان كرد: به هر ميزان اعضاي هيات علمي دانشگاه و دانشجويان به اهميت و جايگاه پژوهش و تحقيقات توجه داشته باشند در زمينه‌هاي علمي، صنعتي، فرهنگي، اقتصادي و عمراني به پيشرفت هاي قابل توجهي دست مي‌يابيم.
وي، از استادان دانشگاه آزاد اسلامي خواست كه دانشجويان را با مقوله با ارزش پژوهش و ضرورت اجراي طرح هاي تحقيقاتي در كشور آشنا كنند.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام داراي 9 هزار دانشجو و 200 نفر عضو هيات علمي است.

نظرات ارسال نظر