جمعه 9 خرداد 1399

فیلم سینمایی "غریبه‌ای در دهکده" در ایلام ساخته می‌شود

فيلم سينمايي - تلويزيوني "غريبه‌اي در دهكده" از سوي شبكه اول سيماي جمهوري اسلامي ايران با موضوع جنگ تحميلي در استان ايلام ساخته مي‌شود.

به گزارش ايرنا، قصه فيلم غريبه‌اي در دهكده داستان خواهر و برادري است كه با پدرشان در دهكده‌اي زندگي مي‌كنند كه آغاز جنگ تحميلي سبب جدايي هشت ساله اين خانواده از يكديگر و اتفاقاتي تازه مي‌شود.

"مسعود فرخنده" كارگردان اين فيلم در خصوص ساخت "غريبه‌اي در دهكده" به خبرنگار ايرنا گفت: پيش توليد اين فيلم كه ‪ ۲۰‬فروردين آغاز شد اكنون پايان يافته و پيش بيني مي‌شود تصويربرداري اين اثر نيز تا ‪ ۲۰‬روز آينده به پايان برسد.

وي در خصوص تصويربرداري فيلم غريبه‌اي در دهكده اظهار داشت: يكي از لوكيشنهاي اين اثر در تهران است و ساير مكان‌هاي در نظر گرفته شده در ايلام و روستاهاي مرزي مهران قرار دارد كه عوامل تلاش مي‌كنند بخش‌هاي مربوط به تهران را نيز در استان ايلام تصويربرداري كنند.

به گفته وي، در اين فيلم "هوشنگ توكلي" بازيگر نقش دايي در سريال "زير تيغ" زهرا سعيدي، اميرمحمد زند، سودابه بيضايي، محسن سليماني و حامد شيدايي ايفاي نقش مي‌كنند.

وي كه علاوه بر كارگرداني، بازنويسي فيلمنامه را نيز براي شبكه اول سيما برعهده داشته افزود: برخي ديگر از عوامل سازنده‌ي فيلم را عليرضا حنيفي نويسنده، علي مرادي تهيه‌كننده ، مهدي مجد وزيري مدير فيلمبرداري، حسين مجد به عوان طراح صحنه و لباس و شكرالله هرمز به عنوان مدير فيلمبرداري تشكيل مي‌دهند.

فرخنده در خصوص اين فيلم اضافه كرد: در "غريبه‌اي در دهكده" كه با محور جنگ تحميلي ساخته شده تنها يكي دو سكانس مربوط به صحنه درگيريهاي دفاع مقدس وجود دارد و در فيلم بيشتر به بحث حواشي جنگ تحميلي و تاثير آن بر شرايط زندگي افراد پرداخته شده است.

نظرات ارسال نظر