شنبه 17 خرداد 1399

«غریبه‌ای در دهکده» با موضوع جنگ تحمیلی در ایلام

مسعود فرخنده، اين روزها مشغول ساخت فيلم «غريبه‌اي در دهكده» با موضوع دفاع مقدس است كه به گفته‌ي اين كارگردان در قالب قصه‌اي لطيف و محلي روايت مي‌شود.

به گزارش سرويس تلويزيون ايسنا، در اين فيلم هوشنگ توكلي ايفاي نقش مي‌كند كه آخرين بازي او در نقش دايي در سريال «زير تيغ»، هم‌چنان در ذهن‌ها باقي است.

مسعود فرخنده كارگردان اين فيلم در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) درباره‌ي مراحل توليد اين اثر گفت: پيش توليد «غريبه‌اي در دهكده» 20 فروردين آغاز شد و 15 روز به طول انجاميد، تصويربرداري نيز كه به تازگي شروع شده است پس از 25 روز پايان مي‌يابد.

اين كارگردان در زمينه‌ي محل‌هاي تصويربرداري «غريبه‌اي در دهكده» اظهار كرد: يكي از لوكيشن‌هاي اين اثر در تهران است و ساير مكان‌هاي در نظر گرفته شده در ايلام و روستاهاي مرزي مهران قرار دارد. البته تلاش مي‌كنيم بخش‌هاي مربوط به تهران را نيز در استان ايلام تصويربرداري كنيم.

فرخنده در پاسخ به اين پرسش كه آيا امروز بهتر است به رويدادهاي جنگ تحميلي بپردازيم يا تاثيرات اجتماعي جنگ ؟ گفت: ما درگير تاثيرات اجتماعي هستيم. در «غريبه‌اي در دهكده» هم تنها يكي دو سكانس مربط به دفاع مقدس داريم و بيشتر به بحث حواشي جنگ تحميلي و تاثير آن بر شرايط زندگي افراد مي‌پردازيم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) علاوه بر هوشنگ توكلي، زهرا سعيدي، اميرمحمد زند، سودابه بيضايي، محسن سليماني و حامد شيدايي در اين تله فيلم ايفاي نقش مي‌كنند.

«غريبه‌اي در دهكده» داستان خواهر و برادري است كه با پدرشان زندگي مي‌كنند. آبادي آنان درگير جنگ مي‌شود. برادر به گروه‌هاي دفاع كننده از منطقه مي‌پيوندد. اتفاقات به گونه‌اي رقم مي‌خورد كه بين اين خواهر و برادر جدايي مي‌افتد. پس از گذشت 8 سال جدايي، اتفاقات جديدي براي اين دو رخ مي‌دهد.

بر اساس اين گزارش فرخنده علاوه بر كارگرداني، بازنويسي فيلمنامه را نيز براي شبكه اول سيما برعهده داشته است. برخي ديگر از عوامل سازنده‌ي «غريبه‌اي در دهكده» عبارتند از: نويسنده: عليرضا حنيفي، تهيه‌كننده: علي مرادي، مدير تصويربرداري: مهدي مجد وزيري، طراح صحنه و لباس: حسين مجد، طراح چهره‌پردازي: بابك شعاعي، صدابردار: حميد يارندپور، مدير توليد : شكرالله هرمز و مدير برنامه‌ريزي: هوشنگ قنواتي‌زاده.

نظرات ارسال نظر