شنبه 17 خرداد 1399

امام جمعه ایلام: اجرای مطلوب طرح امنیت اجتماعی ضامن سلامت جامعه است.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام گفت: اجراي مطلوب طرح امنيت اجتماعي ضامن امنيت و سلامت اخلاقي جامعه است.

حجت‌الاسلام "محمدنقي لطفي" در جمع نمازگزاران ايلامي افزود: اجراي اين طرح از موضوعات مهم جامعه بوده كه توسط نيروي انتظامي اكنون در حال اجراست.

وي با بيان اينكه سلامت و سعادت هر جامعه‌اي در گرو امنيت بوده ادامه داد: احساس امنيت و ثبات در ايجاد روحيه سعادت افراد در جامعه موثر است.

وي اظهار داشت: چنانچه امنيت فرهنگي در جامعه وجود نداشته باشد آن جامعه دچار بحران فكري و فرهنگي مي‌شود.

لطفي افزود: همه افراد جامعه نسبت به مسئله امنيت در بعد فرهنگي و اجتماعي حساس بوده و در اين راستا بايد كساني كه مخل امنيت و ايجاد فساد در جامعه هستند را شناسايي و به مراجع قضايي معرفي كرد.

وي فرهنگ‌سازي اجراي طرح امنيت اجتماعي را نخستين گام براي تحقق بخشيدن به اجراي اين طرح مهم دانست و تاكيد كرد: طرح امنيت اجتماعي تنها منحصر به برخورد با بدحجابي نبوده و شامل امنيت اقتصادي، فرهنگي و مبارزه با منكرات است.

وي با اشاره به توطئه‌هاي دشمنان براي تخريب اين طرح ادامه داد: اكنون راديوهاي بيگانه و اصلاح طلبان ورشكسته سياسي عليه اين طرح جوسازيهايي را شروع كرده كه نشاندهنده تاثيرات مثبت اجراي اين طرح است.

وي از دستگاه قضايي خواست در مقابله با اين تبليغات مسموم مقابله كرده تا هيچگونه خللي در اجراي اين طرح وارد نشود.

خطيب جمعه ايلام اولويت دادن به ارشاد و آگاهي بخشيدن افراد، برخورد قضايي با عاملان ترويج فساد، جلب حمايت مردمي و پايدار بودن را از جمله مهمترين مشخصه‌هاي طرح موفقيت آميز امنيت اجتماعي در جامعه دانست.

وي با تاكيد بر اينكه اين طرح بايد تداوم داشته باشد افزود: نيروي انتظامي در اجراي اين طرح بايد از نيروهاي آموزش ديده استفاده كرده و همه دستگاه‌ها و نهادهاي رسمي و غير رسمي بايد با نيروي انتظامي در اجراي اين طرح همكاري مطلوب داشته باشند.

لطفي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به نامگذاري امسال به عنوان "اتحاد ملي و انسجام اسلامي" از سوي رهبر معظم انقلاب يادآور شد: دشمنان براي تخريب اين اتحاد و وحدت توطئه‌هايي را تدارك ديده كه اكنون درحال اجراست.

وي توليد و پخش فيلمهايي براي تخريب چهره اين نظام، توزيع گسترده سي دي هاي جلسات اهانت آميز عليه شيعه، تحريك كارگران و معلمان و اهانت به پيامبر مكرم اسلام(ص) را از جمله توطئه‌هاي وحدت شكن دشمنان عنوان كرد.

امام جمعه ايلام اظهار داشت: در اين راستا ملت ايران به ويژه نسل جوان و دانشجويان بايد با هوشياري تمام مراقب بوده تا ابزار دست سياسي كاران قرار نگيرند.

خطيب جمعه ايلام همچنين با اشاره به ‪ ۱۸‬ارديبهشت ماه روز جهاني صليب سرخ و هلال احمر اين جمعيت را نهادي مردمي عنوان كرد و پرونده هلال احمر ايران در جهان را درخشان دانست.

نظرات ارسال نظر