یک‌شنبه 18 خرداد 1399

نخستین گردهمایی هم‌اندیشی احزاب و گروه‌های سیاسی ایلام تشکیل شد.

نخستين گردهمايي هم‌انديشي احزاب و گروه‌هاي سياسي استان ايلام با محوريت موضوع "اتحاد ملي و انسجام اسلامي" روز پنجشنبه در دفتر حزب اعتماد ملي استان ايلام تشكيل شد.

دبير حزب اعتماد ملي شاخه ايلام در اين نشست گفت: ضرورتي كه در پيام رهبر معظم انقلاب در خصوص "اتحاد ملي" ديده مي‌شود،هشداري براي همه دلسوزان نظام و كساني است كه به آرمانهاي امام(ره) و ارزشهاي اسلامي پايبندند.

"محمدرضا ناصري‌شوهان" بيان كرد: اتحاد ملي به همه بر مي‌گردد و تك‌تك افراد جامعه بايد به اتحاد و همبستگي برسند.

وي ادامه داد: همه احزاب و تشكلهاي سياسي بايد در راستاي ضرورت مهم اتحاد ملي كه رهبر معظم انقلاب تذكر فرموده‌اند راهكاري عملي و علمي را بررسي كنند.

او اظهار داشت: كليه تشكلهاي سياسي اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب بايد در راستاي تحقق اتحاد ملي تلاش مضاعفي داشته باشند.

ناصري‌شوهان با بيان اينكه ابرقدرتها در حواشي و جوار كشورمان اتراق كرده‌اند، افزود: وظيفه همه گروه‌ها است كه با هوشياري و گرفتن پيام و تحليل و رفتن دنبال راهكاري عملي براي يكپارچگي و همبستگي ملي تلاش كنند.

دبير حزب اعتماد ملي شاخه ايلام تاكيد كرد: مهمترين شاخص تحقق اتحاد ملي، اعتماد متقابل دولت با ملت، ملت با دولت و گروه‌هاي سياسي با يكديگر است.

او گفت: همه ما در چارچوب قانون اساسي زندگي مي‌كنيم، پس بايد مطيع قانون باشيم، چرا كه قانون حقوق همه را مشخص كرده است.

او ابراز اميدواري كرد، همه دوستان اعم از مردم، مسوولان و احزاب سياسي با درك اين مسووليت و با مطالعه اعتماد يكديگر را براي تحقق اتحاد ملي جلب كنند.

وي افزود: همه گروه‌هاي سياسي حق دارند با حفظ عقايد و سلايق خود با ديگر جريانهاي سياسي تعامل و تضارب افكار داشته باشند.

ناصري‌شوهان اظهار داشت: هر كاري، تشكيلاتي براي پيگيري مي‌خواهد و احزاب استان ايلام نيز براي ساماندهي نيازمند خانه احزاب يا دبيرخانه احزاب هستند.

ديگر عضو اعتماد ملي شاخه ايلام گفت: هزينه فعاليتهاي سياسي و حزبي آنقدر سنگين است كه بايد افرادي كه دل به اين دريا مي‌سپارند را افرادي جسور و شجاع دانست.

حجت‌الاسلام "علي هواسي" بيان كرد: اما آنچه را كه هزينه‌هاي فعاليتهاي سياسي را قابل تحمل مي‌كند آينده و افقهاي وسيع براي دستيابي به نقطه‌اي روشن است.

وي با بيان اينكه ‪ ۱۳‬حزب و تشكل در استان ايلام فعال است، افزود: تعدد يعني تفاوت، اما تجربه نشان داده در عين تفاوت مي‌توان با همديگر همكاري كرد و در عين رقابت، رفاقت نيز داشت.

او با اشاره به اينكه همه ما دغدغه‌هاي مشتركي داريم گفت: هم ما وابسته به كشور و دلداده انقلاب هستيم، ما به عنوان نسل انقلاب نمي‌توانيم به آينده و حاشيه بي‌تفاوت باشيم.

او افزود: ما در يك كشور و در استان ايلام زندگي مي‌كنيم و داراي محيط زيست مشترك، استان مشترك، انقلاب مشترك هستيم كه همه اينها ما را به هم نزديك مي‌كند.

حجت‌الاسلام هواسي گفت: انقلاب ما دستاوردهاي فراواني داشته و دموكراسي و تحمل افكار يكديگر از مهمترين اين دستاوردها است.

عضو شوراي مركزي حزب مشاركت شاخه ايلام نيز در اين نشست گفت: اتحاد ملي لوازم و شرايط خاص خودش را دارد كه همه احزاب سياسي بايد براي تحقق اين مهم تلاش كنند.

"فيض‌اله امامي" بيان كرد: آنچه به احزاب اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب مربوط است اين است كه همه بايد حول محور منافع ملي جمع شوند و از ظرفيتهاي احزاب استفاده بهينه كنند.

وي ادامه داد: واقعيت اين است كه دولت نهم نگاه مثبتي به احزاب ندارد و همين نگاه باعث شده كه حتي دوستان اصولگرا نيز واكنش نشان دهند.

او اظهار داشت: آنچه در واقع مهم است اين است كه فرهنگ تحزب را بايد در جامعه نهادينه كرد.

امامي گفت: تحزب و تشكلهاي سياسي دستاورد بشري است و همه مابايد از اين ظرفيت استفاده كنيم.

وي با بيان اينكه وجود تشكلهاي سياسي در جامعه ضروري است افزود: اما آنچه به‌نظر مي‌رسد اين است كه تشكلهاي اجتماعي جلوتر از احزاب سياسي حركت مي‌كنند.

وي تاكيد كرد: همه ما بويژه احزاب بايد با هم بودن و در كنار يكديگر را تمرين كنيم.

عضو شوراي مركزي سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي شاخه ايلام نيز در اين نشست گفت: جامعه ايران اسلامي ما از لحاظ اقتدار و تواناييهاي علمي و صنعتي منحصر به فرد است.

"حسن رستم‌زاد" بيان كرد: مسايلي كه در حواشي كشورمان مي‌گذرد و اجماع جهاني كه عليه ما صورت گرفته بحث اتحاد ملي و انسجام اسلامي را به يك ضرورت تبديل كرده است.

وي ادامه داد: اتحاد ملي زمنيه‌ساز انسجام است و اتحاد به‌عنوان امري پسنديده است.

او در عين حال افزود: اما اگر اتحاد به معناي با من بودن باشد و خيلي سلايق و نظرهاي ديگران لحاظ نشود قابل پذيرش نيست.

رستم‌زاد با بيان اينكه بايد به سمت تحزب برويم افزود: مردمسالاري بايد توسط احزاب شكل گيرد.

وي يادآور شد: تمام احزاب براي انقلاب زحمت كشيده‌اند اما برخي وقتها آنها را فراموش مي‌كنيم.

او تاكيد كرد: تمام احزاب اصولگرا و اصلاح‌طلب براي اين مملكت دل سوزانده‌اند.

وي با بيان اينكه دولت احزاب را قبول نمي‌كند و خيلي از نيروهاي حزبي را حتي در حد كارشناس نگذاشته است، افزود: اتحاد ملي كمك مي‌كند كه با هم باشيم و مي‌توان با حفظ سلايق براي نهادينه شدن مردمسالاري تلاش كرد.

او تاكيد كرد: ما منافع ملي را فراتر رويكرد حزب مي‌دانيم و از هرگونه مساله و برنامه‌اي كه منجر به اتحاد و همدلي شود استقبال مي‌كنيم.

دبير انجمن معلمان استان ايلام نيز در اين نشست گفت: وحدت و همدلي زماني تحقق مي‌يابد كه همه ما با هر سلايق و گرايشي به نحو مطلوب در كنار يكديگر باشيم.

"حميد كرمي" افزود: امسال كه بنام اتحاد ملي و انسجام اسلامي نامگذاري شده وظيفه همه مسوولان و احزاب است كه در عمل براي تحقق اتحاد ملي تلاش كنند.

وي ادامه داد: با توجه به ضرورتها و چالشها بايد با انسجام و وحدت در عين حفظ سلايق براي تحقق اتحاد ملي تلاش شود.

او به رقابتهاي انتخاباتي براي مجلس هشتم شوراي اسلامي اشاره كرد و افزود: همه گروه‌ها براي اين انتخابات بايد برنامه‌اي مشخص داشته باشند.

كرمي پيشنهاد كرد، احزاب اصلاح‌طلب منشوري را براي بررسي وضعيت شركت در انتخابات مجلس هشتم تدوين كنند.

او اظهار داشت: ما بايد در عرصه رقابت سياسي خودمان را نشان دهيم و هر جرياني كه در انتخابات پيروز شود به نفع نظام است.

او تاكيد كرد: همه احزاب و گروه‌ها دل در گرو انقلاب دارند و براي حفظ و سربلندي آن اهتمام جدي دارند.

نظرات ارسال نظر