شنبه 17 خرداد 1399

در فروردین ۲۵۰ کارگر از سازمان‌ها و شرکت‌ها اخراج شده‌اند

در فروردين ماه امسال250 نفر از كارگران سازمان‌هاي دولتي و خصوصي در استان ايلام از كار اخراج شده‌اند.

علي غياثي ـ دبير اجرايي خانه كارگر ايلام ـ در گفت‌وگو با ايسنا افزود: اين كارگران از سازمان‌هاي بهزيستي و شركت‌هاي شهرك صنعتي و همچنين شركت‌هاي توليد ميعاد نخ و پويانخ اخراج شده‌اند كه هر كدام از آنها يك يا 10 سال سابقه كار داشته‌اند.

وي با بيان اينكه 200 نفر از اين كارگران با تلاش خانه كارگر به كار بازگردانده شده‌اند افزود: اين كارگران به بهانه‌هاي كمبود نقدينگي و نبود اعتبارات مورد نياز اخراج شده‌اند.

دبير اجرايي خانه كارگر درباره ارائه خدمات رفاهي آموزشي و فرهنگي به كارگران استان گفت: از سال 84 تاكنون بيش از چهار هزار نفر از كارگران استان و همسران و فرزندان آنها در كلاس‌هاي آموزشي كامپيوتر و زبان به صورت مقدماتي و پيشرفته شركت كرده‌اند و برگزاري اين كلاس‌ها به گونه‌اي برنامه‌ريزي شده است كه هزينه‌اي به خانواده‌هاي كارگران تحميل نشود.

غياثي اضافه كرد: به منظور تسهيل امكان كسب تحصيلات عاليه براي خانواده‌هاي كارگران با برخي از دانشگاه‌هاي استان قراردادهايي در خصوص تخفيف شهريه تحصيل منعقد شده است.

وي ادامه داد: بيش از 27 هزار كارگر مشمول قانون كار در استان وجود دارد كه از اين تعداد حدود 2500 نفر مستمري بگير و بازنشسته هستند و در حال حاضر از اين تعداد 12 هزار نفر عضو فعال تشكيلات خانه كارگر هستند.

دبير اجرايي خانه كارگر درباره ميزان دستمزد كارگران اضافه كرد: در سال 85 حداقل دستمزد كارگران 180 هزار تومان تصويب شد ولي اين ميزان به 150 هزار تومان كاهش يافت.

نظرات ارسال نظر