پنج‌شنبه 8 خرداد 1399

بانک اطلاعاتی بنگاه‌های اقتصادی زودبازده ایلام راه‌اندازی شد.

معاون برنامه‌ريزي استاندار ايلام از راه‌اندازي بانك اطلاعاتي طرحهاي كوچك اقتصادي و زودبازده در اين استان خبر داد.

"احمد هاشمي" روز يكشنبه در نشست اعضاي كارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري استان در سرسراي اجتماعات استانداري ايلام بيان كرد: با تشكيل پرونده و گردآوري اطلاعات اوليه از سوي كارگروه اشتغال بانك اطلاعاتي طرحهاي اشتغالزا در استان ايلام راه‌اندازي شده است.

وي افزود: اكنون كليات اجراي حدود ده هزار طرح در اين بانك موجود بوده و اقدامات انجام شده از سوي دستگاههاي اجرايي و بانكهاي عامل در خصوص اين طرحها ثبت مي‌شود.

وي تصريح كرد: با راه‌اندازي اين بانك اطلاعاتي كليه بنگاههاي كوچك اقتصادي در استان ايلام داراي شناسنامه شده و اطلاعات آنان به روز در دسترس مسوولان قرار دارد.

هاشمي در عين حال راه اندازي اين بانك اطلاعاتي را پايه فعاليتهاي مربوط به اشتغالزايي در استان ايلام عنولان كرد و اظهار داشت: از اين پس دستگاههاي اجرايي متولي طرحها و بانكهاي عامل بايد با كد كاربري و رمز عبور خود هرگونه اطلاعات نظير تاريخ و ميزان پرداخت تسهيلات درصد پيشرفت فيزيكي و ميزان اشتغالزايي طرحها در مراحل مختلف را در فرمت تعريف شده براي هر طرح ثبت كنند.

وي هدف از راه اندازي اين بانك اطلاعاتي را تسهيل در دسترسي به اطلاعات طرحها تعريف شناسنامه براي طرحهاي اقتصادي استان و اطلاع روزآمد از نحوه اجراي طرحها عنوان كرد.

وي خاطر نشان كرد: از آغاز اجراي طرح راه اندازي بنگاههاي كوچك اقتصادي و زودبازده از سال ‪ ۸۴‬تاكنون بانكهاي عامل استان ايلام با بيش از شش هزار بنگاه كوچك اقتصادي قرار داد پرداخت تسهيلات و سرمايه‌گذاري به مبلغ يك هزار و ‪ ۷۰۰‬ميليارد ريال منعقد كرده‌اند.

نظرات ارسال نظر