معاون استاندارایلام: زمینه مشارکت آگاهانه زنان درجامعه باید تقویت شود

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: زمینه مشارکت آگاهانه زنان در عرصه‌های مختلف اجتماع باید تقویت شود.

حجت‌الاسلام "سعید هاشمی" روز یکشنبه در نشست اعضای کار گروه زنان و خانواده که درسالن اجتماعات استانداری ایلام برگزار شد، افزود: مشارکت سیاسی، فرهنگی و اجتماعی زنان طی سالهای اخیر بیشتر از گذشته شده، اما نیاز به تقویت و حمایت دارد.

وی اظهارداشت: فرهنگ‌سازی به منظور حضور و مشارکت آگاهانه زنان در اجتماع می‌تواند باعث تسریع در روند توسعه و ارتقا سطح سلامت عمومی جامعه شود.

وی خاطر نشان کرد: اسلام همواره به زنان و حضور آنان در فعالیتهای مختلف سیاسی ، اجتماعی فرهنگی و اقتصادی جامعه توجه داشته و به گسترش این امر تاکید کرده است.

وی ادامه داد: خداوند در بیشتر آیات قرآن به‌طور همزمان مردان و زنان را خطاب قرار داده و هیچ چیز جز تقوا را ملاک برتری انسان ندانسته که این امر خود گواه صادق بر حضور زنان و مردان در کنار هم در جامعه است.

حجت‌الاسلام هاشمی از اعضای کارگروه زنان و خانوده خواست، مشکلات و مسایل اجتماعی و سیاسی زنان استان را بررسی و جهت اجرا اولویت بندی کنند.

وی در ادامه به ایام فاطمه و شهادت حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت:
حضرت فاطمه (س) مظهر علم و معرف برای زنان است.

وی اضافه کرد: ویژگیهای حضرت زهرا (س) منحصر به فرد است زیرا فاطمه علاوه بر اینکه دختر پیامبرگرامی اسلام (ص) است، همسر ولایت و مادر امامت است و همین ویژگیها ایشان را نمونه و بارز برای الگوگیری زنان جامعه از او کرده است.

وی تصریح کرد: خطابه‌ها و روشنگریهای حضرت زهرا (س) در جامعه حاکی از این امر است که ایشان از مسایل جامعه اطلاع کافی داشته و به‌حضور آگاهانه در عرصه‌های مختلف جامعه واقف بوده‌اند.

لازم به ذکر است، بررسی مصوبات جلسه گذشته و تشکیل ستادی برای برگزاری هرچه بهتر میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن از مصوبات این جلسه بود.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه