شنبه 17 خرداد 1399

تجمع جمعی از دانشجویان دانشگاه ایلام در اعتراض به وقایع اخیر دانشگاه‌های امیرکبیر و لرستان

دبير انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه ايلام از برگزاري تجمع در اين دانشگاه و در اعتراض به وقايع اخير دانشجويان دانشگاه لرستان و اميركبير خبر داد.

مراد باسره در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) با بيان اينكه اين تجمع از سوي انجمن اسلامي اين دانشگاه برگزار شده بود، اظهار داشت: « اين تجمع 12 ارديبهشت ماه و در اعتراض به مسائل اخير دانشگاه لرستان و اميركبير برگزار شد و معتقدم توطئه‌اي براي انجمن‌هاي اسلامي بوده است.»

اين فعال دانشجويي با بيان اينكه اين تجمع از ساعت 30/11 آغاز شد، افزود: « در اين تجمع بيانيه‌اي در محكوميت وقايع اخير قرائت شد.»

در بيانيه انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه ايلام درباره اقدامات اخير ابراز عقيده شده است: « زندگي چه سخت شده است، براي آنچه که فکر مي‌کني بايد زبان به اعتراض بگشايي. بايد سال‌ها تفهيم کني در راه آباداني ايران عزيز است که زبان مي‌گشايي، نقد مي‌کني، حرف مي‌زني، راه مي‌روي و عاقبت به جرم برهم زدن امنيت سرزمينت، ساعت‌ها از تو خبري نمي‌شود جز در بيانيه‌هايي که دوستانت به خاطر آزادي تو پايش را امضا کرده‌اند.»

در اين بيانيه به صدور احكام براي دانشجويان، لغو مجوز برخي انجمن‌هاي اسلامي، دانشجويان ستاره‌دار، وضعيت معلمان و فعالان عرصه زنان اشاره شده است.

در پايان نويسندگان اين بيانيه اظهار داشته‌اند: « انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه ايلام با محکوم کردن حمله به دوستانمان در دانشگاه لرستان خواستار برخورد با عاملان اين حادثه است. ضمنا ً از وزارت علوم مي‌خواهيم با پيگيري وضعيت دانشگاه اميرکبير، مقصران و معاندان واقعي ملت که معاندان انجمن اسلامي نيز هستند را بخاطر آن عمل کثيف مورد بازخواست قرار دهد

نظرات ارسال نظر