بازار‌های آمریکای جنوبی خواهان فرش نفیس ایلامی‌ هستند

مدير فرش استان ايلام از بازاريابي فرش نفيس ايلامي‌ در كشور‌هاي آمريكاي جنوبي خبر داد.

شهرام حاصلي در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگاني ايسنا گفت: عمده بازار فرش دستباف استان ايلام كشور آلمان است كه پس از آن كشور‌هاي حوزه خليج فارس، برخي كشور‌هاي اروپايي و اخيرا برخي كشور‌هاي آمريكا جنوبي است كه به دليل ظرافت و زيبايي و همچنين نقش بازار بسيار خوبي پيدا كرده است.

وي افزود: فرش ايلام از لحاظ كيفيت با بسياري از استان‌هاي برخوردار و صاحب قدمت در زمينه فرش نظير اصفهان، تبريز، قم و كاشان قابل رقابت است اما از لحاظ كميت متاسفانه هنوز عقب هستيم.

حاصلي با بيان اين كه هم اكنون چهار تا پنج هزار كارگاه توليد فرش در استان فعال است بيان كرد: انواع فرش‌هاي توليدي استان شامل ترنج، شاه عباسي، قابي و محرابي و... به صورت قاليچه‌هاي 40/1 تا20/2 متر تمام ابريشمي‌ يا كرك و ابريشم هستند.

مدير فرش استان ايلام ادامه داد: هنوز به خاطر پاره‌اي از مسائل از جمله تحويل ندادن تعدادي از فرش‌هاي دستباف كه در سال 85 دار آن‌ها برپا شده تا در اوايل سال 86 تحويل داده شوند اما هنوز جمع‌بندي كلي از تعداد فرش‌هاي توليدي در سال 85 به عمل نيامده است.

حاصلي خاطرنشان كرد: در سال گذشته بيشترين توليد فرش را در شهرستان دره‌شهر داشته‌ايم، البته خوشبختانه با رشد شاخص‌ها در زمينه بافت فرش در استان، توليد فرش‌هاي دستباف در ساير نقاط استان از جمله مهران، آبدانان و دره‌شهر افزايش يافته است

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 7روز