شنبه 17 خرداد 1399

روزانه ۱۲۰۰ زائرایرانی از مرز مهران به عتبات عالیات اعزام می شوند

مدير اوقاف و امور خيريه استان ايلام گفت: هم اكنون روزانه 1200 زائر ايراني در قالب كاروان‌هاي 38 نفره از طريق مرز بين‌المللي مهران به عتبات عاليات اعزام مي‌شوند.

حجت الاسلام و المسلمين صحبت‌الله رحماني، با اعلام اين خبر به خبرنگار حج و زيارت خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) افزود: روزانه 32 كاروان از زوار ايراني به مقصد عتبات عاليات و فاصله در شهر نجف و كربلا از طريق مرز بين‌المللي مهران اعزام مي‌شوند كه در اين ميان سهميه‌ي استان ايلام به نسبت جمعيت استان هر هفته يك كاروان و چهار كاروان در ماه است.

وي افزود: هم اكنون تامين امنيت زوار در عراق مساله نگران كننده‌اي است و زوار نمي‌توانند از شهرهاي زيارتي كاظمين و سامرا ديدن كنند از طرفي اعزام انفرادي و غير كارواني افراد حتي در صورت داشتن گذرنامه ممنوع است.

مدير اوقاف و امور خيريه استان ايلام اضافه كرد: سعي بر آن داريم كه زوار ايراني در مرز مهران با توقف رو به رو شوند و بتوانند به راحتي سفر خود را به خاك عراق آغاز كنند، اما در مواجهه با شرايطي همچون بروز مشكلات در خاك عراق و يا كثرت تعداد زوار از حد 1200 نفر روزانه، براي پذيرايي از زائران ايراني شرايط لازم و مساعد در مهران فراهم شده است.

مرز بين المللي مهران از سال 83 پذيراي زوار عتبات عاليات بوده است.

نظرات ارسال نظر