شنبه 17 خرداد 1399

انتقاد دبیرشورای صنفی دانشگاه ایلام از عدم حصارکشی محوطه دانشگاه ایلام

دبير شوراي صنفي دانشگاه ايلام با انتقاد از عدم حصاركشي محوطه دانشگاه گفت: از كل فضاي اطراف دانشگاه فقط 30 تا 40 متر آن حصاركشي دارد و اين مساله امنيت دانشجويان به ويژه دختران خوابگاه الغدير را به مخاطره انداخته است.

عزيزي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به ورود ماشينها و افراد متفرقه و حيوانات به محوطه دانشگاه و بروز مزاحمت براي دانشجويان اظهار كرد: مشكل موجود ناشي از آن است كه بخشي از زمين‌هاي دانشگاه متعلق به افراد حقيقي بوده و در نتيجه اجازه حصاركشي به دانشگاه داده نمي‌شود.

دكتر عباس قرباني رييس دانشگاه ايلام ضمن تاييد اين خبر به خبرنگار صنفي آموزشي ايسنا، گفت: سه دانگ زمين دانشگاه مشاع است و در نتيجه عده‌اي از مالكان و برخي از افراد غير مالك از اين مساله سوء استفاده كرده و اجازه ادامه حصاركشي را به ما نمي‌دهند.

قرباني با بيان اين كه اين مساله در كميسيون دانشجويي استان مطرح شده است، اظهار كرد: قرار است با ارائه شرح دقيقي از ماوقع و شكاياتي كه بين دانشگاه و متعارضان وجود دارد اين مساله به طور جدي پيگيري شود.

وي تاكيد كرد:با توجه به اهميت اين مساله براي دانشگاه ، رسيدگي به اين مساله تنها درخواستي بوده است كه دانشگاه ايلام از وزير كشور در سفرشان به استان داشته‌اند.

رييس دانشگاه ايلام با اشاره به پيگيري جدي اين مساله از سوي دانشگاه ايلام، گفت: هفته گذشته معارضان مانع فعاليت پيمانكار دانشگاه شدند كه در حال پيگيري آن هستيم.

وي ادامه داد: حراست و انتظامات دانشگاه مسوول حفظ امنيت دانشگاه بوده و آموزش‌هاي لازم به آن‌ها داده شده است.

قرباني حل اين مساله را زمان‌بر دانست و اظهار كرد: اميد است با اطلاع‌رساني‌هاي صورت گرفته اين مشكل تا پايان سال جاري حل

نظرات ارسال نظر