طرح بسیجیان ایلامی برای مبارزه با آنفلوآنزای پرندگان اجرا شد

رييس سازمان بسيج سازندگي استان ايلام از فعاليت 6 هزار نفر از بسيجيان استان در عرصه منابع طبيعي و آبخيزداري خبر داد.
به گزارش ايلنا, سرهنگ رضا خسروي, رييس سازمان بسيج سازندگي استان ايلام گفت: تعداد 60 نفر از نيروهاي جوان و متخصص بسيجي در قالب اردوهاي هجرت بسيج سازندگي در 3 ماهه پاياني سال 85 مسووليت كاشت نهال، لايروبي انهار و قنوات، آبخيزداري و آبياري درختان و اراضي كشاورزي شهرستان دهلران از توابع استان ايلام را بر عهده گرفتند.
وي خاطر نشان كرد: اين طرح با مشاركت سازمان جهاد كشاورزي و سازمان بسيج سازندگي ايلام با هدف توسعه منابع طبيعي و كشاورزي و اشتغالزايي جوانان و با هزينه‌‏اي بالغ بر 210 ميليون ريال در حال اجرا است.
خسروي يادآور شد: بسيجيان و نيروهاي جوان استان در قالب طرح بسيج سازندگي در 6 ماهه اخير با كاشت نهال، جنگل كاري، مبارزه با آفات جنگل و درختان اقدامات موثري در توسعه فضاي سبز و جلوگيري از تخريب محيط زيست دادند.
وي به فعاليت 900 نفر روز از بسيجيان ايلامي در طرح جلوگيري از شكار غيرمجاز، مبارزه با آنفلوآنزاي پرندگان و شناسايي و درمان پرندگان آلوده به بيماري اشاره كرد و گفت: اين اقدامات در قالب اردوهاي هجرت بسيج سازندگي در 3 ماهه پاياني سال جاري توسط بسيجيان صورت مي گيرد.
وي خاطر نشان كرد: بسيج سازندگي استان ايلام در يك ماهه سال اخير، در سطح واكسيناسيون سرخك و سرخچه فعاليت گسترده اي در سطح روستاها و شهرستانهاي اين استان انجام دادند كه مايه افتخار است.
رييس سازمان بسيج سازندگي ايلام از تخصيص 230 ميليون ريال اعتبار به منظور توسعه منابع طبيعي، آبخيزداري و زراعت استان خبر داد و گفت: در اين پروژه كه با مشاركت سازمان جهاد كشاورزي ايلام و با هدف گسترش منابع طبيعي انجام مي‌‏شود، مقدار 200 نيروي كار انساني و 6 هزار حجم نفر روز فعاليت‌‏هاي خود را انجام مي دهند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز