مروری بر وضعیت فرودگاه ایلام - تصمیم نهایی بر توسعه گرفته شده، جابه‌جایی منتفی است

در پي مطرح شدن اظهاراتي مبني بر جابه‌جايي فرودگاه فعلي شهداي استان ايلام و همچنين لغو شدن برخي از پروازهاي اين فرودگاه به‌خاطر مشكلات جوي ايلام يا تهران و همچنين مشكلات اين فرودگاه در پذيرش هواپيماهاي بزرگ و متوسط، مردم و مسوولان استان خواستار رفع اين مشكلات هستند.

علي حلي‌پور ـ از مسافران پرواز دوشنبه اين فرودگاه ـ به خبرنگار راه و ساختمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: امروز پرواز تهران ـ ايلام اين فرودگاه لغو شد و طبيعتا ديگر پروازي به ايلام تا پايان روز جاري صورت نخواهد گرفت و ما از كارهاي روزانه خود عقب افتاده‌ايم؛ در حالي كه هوا نيز در ايلام مشكل خاصي ندارد.

صابر ميرزايي نيز با بيان اينكه پروازهاي فرودگاه ايلام در فصول مختلف به دلايل مختلف لغو مي‌شود بيان كرد: اين فروگاه نيازمند بازسازي و جابه‌جايي براي پذيرش دو شرايط مختلف است و ادامه اين روند در سال‌هاي آينده نمي‌تواند ادامه يابد.

به گزارش ايسنا، طي يكي دو ساله اخير مسوولان مختلفي درباره‌ توسعه يا جابه‌جايي اين فرودگاه اظهار نظرهاي مختلفي كرده‌اند.

اما مرتضي گچ‌كوب ـ مدير فرودگاه شهداي ايلام ـ در اين زمينه با بيان اينكه اين اظهارنظرها غيركارشناسي است و محلي از اعراب ندارد‏ به ايسنا گفت: تصميم نهايي ازسوي مسوولان استان مبني بر توسعه فرودگاه فعلي گرفته شده و جابه‌جايي فرودگاه به مكان جديد ـ صالح‌آباد ـ كاملا منتفي است.

او با بيان اينكه دو تيم كارشناس خبره با 20 سال تجربه فرودگاه‌سازي در نقاط مختلف كشور پس از بررسي و مطالعه جابه‌جايي فرودگاه به منطقه صالح‌آباد، كاملا آن‌را رد كرده‌اند و ما معتقديم اين فرودگاه را مي‌توان به فرودگاهي تبديل كرد كه هم جواب پروازهاي بيشتر از اين را بدهد و هم به سطح استانداردهاي جهاني برسد.

وي البته لغو شدن پرواز روز دوشنبه اين فرودگاه را به دليل بارش برف در تهران عنوان كرد و گفت: تنها پرواز استان ايلام در اين روز لغو نشده و به‌خاطر شرايط جوي مركز كشور بسياري از پروازهاي داخلي لغو شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 13ماه و -3روز