یک‌شنبه 4 اسفند 1398

یک مسوول: جایگاه رسانه‌های ایلام در جامعه نیازمند بازنگری است

رييس جهاد دانشگاهي استان ايلام و مسوول خبرگزاري ايسنا واحد ايلام گفت:
جايگاه رسانه‌ها در اين استان نيازمند بازنگري است.

"عباس ناصري" روز شنبه در نشست هم‌انديشي اصحاب رسانه در ايلام بيان كرد:
جايگاه رسانه‌ها اكنون در جامعه شناخته شده نيست و بايد با نگاه ويژه مسوولان اين جايگاه ارتقا يابد.

وي افزود: نقش رسانه در توسعه كشور در ابعاد مختلف انكار شدني نيست و مسوولان و مردم بايد بيشتر با وظايف و حيطه عمل رسانه‌ها آشنا شوند.

وي حمايت از رسانه‌ها و همچنين توجه ويژه اصحاب رسانه به مسايل و مشكلات استان ايلام را از ضرورتهاي رشد فرهنگي و كاهش آسيبهاي اجتماعي و فرهنگي در ايلام دانست و افزود: هماهنگي رسانه‌ها در پرداختن به مسايل و مشكلات استان مي‌تواند سبب جلب توجه مسوولان و به تبع آن حل مشكلات جامعه شود.

ناصري در ادامه تشكيل كارگروه ويژه رسانه از طريق راه‌اندازي تشكلي غير دولتي را خواستار شد و سياستگذاري مشترك رسانه‌اي با تشكيل كارگروه تخصصي رسانه‌ها را از ضرورتهاي تبيين جايگاه اين نهادها در استان خواند.

وي اظهار داشت: گردآوري نظرات كارشناسان و انعكاس آن به مسوولان و شناسايي آسيبهاي اجتماعي از جمله وظايف رسانه‌هاست كه مي‌تواند به توسعه استان و ارايه راهكارهاي مناسب براي پيشرفت منطقه و كشور بيانجامد.

وي برپايي نشستهاي هم انديشي مسوولان رسانه را بسترساز آگاهي بخشي و رشد اطلاع‌رساني در كشور دانست و بر ضرورت توجه بيشتر رسانه‌ها به وظيفه ذاتي خود تاكيد كرد.

در اين نشست مقرر شد اساسنامه اين كارگروه با دبيري رييس ايسنا در ايلام تدوين و براي ثبت و تصويب از طريق مراجع ذيصلاح پيگري شود.

نظرات ارسال نظر