برق‌گرفتگی دست‌وپای سینماگری را قطع کرد (مصطفی کرمی فیلمبردار ایلامی)

در پشت صحنه یك فیلم ایرانی، حادثه‌ای اتفاق افتاد و باعث شد تا سهل‌انگاری‌ها سینمای ایران را در مرز یك فاجعه دیگر قرار دهد.
حدود چهارده روز پیش، یك گروه فیلمبرداری مشغول تولید فیلم كوتاهی به تهیه‌كنندگی حوزه هنری استان گرگان بودند و هنگام فیلمبرداری در یكی از لوكیشن‌ها، یكی از عوامل فیلم مذكور دچار برق‌گرفتگی شد در شرایطی كه به گروه اطمینان داده شده بود كه دكل‌های منطقه بدون برق است و اعضا با همین پشتوانه با فراغ بال در آنجا كار می‌كردند.
هنگام فیلمبرداری یكی از صحنه‌های این فیلم، ناگهان یك سیم برق از روی دكل به روی «مصطفی كرمی» دستیار فیلمبردار می‌افتد، كه بر خلاف پیش‌بینی‌های اداره برق منطقه،‌ در آن برق جریان داشته است.
برق سه فاز به دست‌های مصطفی كرمی منتقل می‌شود. ابتدا وی را به بیمارستان شهید مطهری در تهران انتقال می‌دهند و سپس با انتقال وی به بیمارستان مهر، پس از عمل جراحی، دو دست او را از ساعد به همراه انگشتان پایش قطع می‌كنند.
نكته دیگر اینكه پس از گذشت چهارده روز از این حادثه، هنوز تهیه كننده فیلم مذكور و اداره برق منطقه (كه شاید مقصر اصلی این حادثه بوده باشد) تماسی با مصدوم نگرفته‌اند هر چند دست‌اندركاران حوزه هنری استان تهران دیروز پس از باخبر شدن از این حادثه، در تماسی برای كمك در هزینه جراحی به او قول مساعد داده‌اند.
مصطفی كرمی از دستیاران فیلمبردار حرفه‌ای سینمای ایران بوده و از جمله كارهایش، فیلمبرداری بعضی از سفرهای استانی رئیس جمهور بوده است.
حادثه‌ای كه برای «كرمی» اتفاق افتاده، به همراه حادثه سقوط یكی از مهمانان عوامل سازنده در پشت صحنه سریال من‌نه‌منم كه متاسفانه به فوت وی انجامید، و حادثه مصدومیت «پگاه آهنگرانی» در پشت صحنه آتش سبز در هفته اخیر، لزوم توجه جدی دست‌اندركاران سینما و تلویزیون به ایجاد امنیت تولید را می‌طلبد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز