۴ میلیون ریال داروی رایگان میان محرومان ایلامی توزیع شد

همزمان با آغاز اردوهاي هجرت 3 بسيج سازندگي در سراسر كشور، پزشكان بسيجي استان ايلام در قالب پنج اكيپ پزشكي سازمان بسيج جامعه پزشكي به مناطق محروم و روستاها اعزام شدند.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر علي زماني، رييس سازمان بسيج جامعه پزشكي منطقه ايلام، با اعلام اين خبر به مركز اطلاع رساني بسيج سازندگي، هدف اصلي از اين اعزام را ارايه خدمات درماني و بهداشتي به ساكنان بي‌بضاعت روستاهاي محروم استان ايلام اعلام و خاطرنشان كرد: اين اردوي يك روزه با مشاركت بسيج جامعه پزشكي و سازمان بسيج سازندگي برگزار شد.

وي با اشاره به توزيع داروهاي رايگان ميان نيازمندان گفت: براي توزيع داروهاي رايگان بين نيازمندان و محرومان بالغ بر چهار ميليون ريال هزينه صرف شده است.

وي هدف از اجراي اين طرح را ارايه خدمات درماني و بهداشتي به روستاييان مناطق محروم عنوان كرد و افزود: هر اكيپ در قالب پزشك عمومي، ماما، آزمايشگاه و راديولوژي با حضور در روستاهاي محروم استان ايلام به ارايه خدمات پزشكي بهداشتي و مشاوره‌اي به صورت رايگان پرداخت.

زماني با اشاره به اين كه در اين اردوي يك روزه 97 نفر از بيماران نيازمند روستاهاي استان «قاضي خان» و «علييا سفلا» از توابع شهرستان شيروان مورد ويزيت و درمان رايگان قرار گرفتند، خاطرنشان كرد: اين اقدام نوع دوستانه سبب خشنودي اهالي اين روستاها شده است.

زماني ادامه داد: اين طرح از اول تيرماه سال جاري آغاز شده است و تا پايان تابستان برگزار مي‌شود و در طول اجراي آن پزشكان بسيجي در اين مناطق به ارايه خدمات درماني و بهداشت خانواده مي‌پردازند.

وي استقبال اعضاي جامعه پزشكي استان و بسيج سازندگي از اين طرح را بسيار چشمگير عنوان و اظهار كرد: نبود امكانات و پزشك متخصص در مناطق محروم از انگيزه‌هاي مهم اجراي طرح اردوهاي هجرت بسيج سازندگي است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز