معاون رییس جمهور: ایلام دارای جاذبه‌های طبیعت گردی فراوانی است

معاون رييس جمهور و رييس سازمان حفاظت محيط زيست كشور گفت: استان ايلام داراي جاذبه‌هاي طبيعت گردي فراوان و منابع طبيعي بسيار زيبايي است.

دكتر "فاطمه واعظ جوادي" روز سه‌شنبه در بازديد از منطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ استان ايلام افزود: اين استان در زمينه طبيعت گردي قابليت بسيار بالايي براي جذب توريست و گردشگر دارد.

وي بيان كرد: مناطق طبيعي استان ايلام به لحاظ وجود جنگلهاي بلوط، پوشش گياهي غني و گونه‌هاي نادر گياهي و جانوري داراي قابليت تفرجي زيادي است.

وي اظهار داشت: براي مناطق حفاظت شده اين استان طرحي در دست بررسي است تا مناطق امن، متمركز، زيبا و بكر از نظر گياهي و جانوري به منظور استفاده گردشگران شناسايي شود.

رييس سازمان حفاظت محيط زيست كشور گفت: همچنين براي كليه مناطق حفاظت شده كشور يك برنامه اجرايي با همكاري وزارت تعاون در دست اجراست.

وي افزود: در اجراي اين طرح خدمات طبيعت گردي در قالب تعاونيهاي زيست محيطي به گردشگران ارايه مي‌شود.

وي اظهار داشت: ايجاد و راه‌اندازي اين تعاونيها بر اساس اصل ‪ ۴۴‬قانون اساسي و در راستاي كاهش تصديگري دولت به بخش خصوصي واگذار مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: اين طرح با همكاري جوامع محلي و مردم بومي هر منطقه به منظور حفاظت و صيانت بهتر از عرصه‌هاي طبيعي اجرا مي‌شود.

منطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ با ‪ ۳۵‬هزار هكتار مساحت در ‪ ۱۰‬كيلومتري شهر ايلام قرار داشته و داراي طبيعتي زيبا و منحصربفرد است.

رييس سازمان حفاظت محيط زيست كشور براي بررسي وضعيت موجود محيط زيست استان به ايلام سفر كرده است.

لازم به ذكر است حدود ‪ ۸۷‬درصد مساحت استان ايلام را عرصه‌هاي طبيعي و جنگلي تشكيل مي‌دهد و تاكنون ‪ ۱۰‬اثر طبيعي ملي در استان ايلام شناسايي و به ثبت رسيده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 7روز