امام جمعه ایلام: مطبوعات رکن اصلی توسعه فرهنگی جامعه‌اند

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام گفت: مطبوعات ركن اصلي توسعه فرهنگي جامعه‌اند.

حجت‌الاسلام محمدنقي لطفي روز شنبه در بازديد از نخستين جشنواره مطبوعات محلي استان ايلام در مجتمع فرهنگي و هنري شهر ايلام بيان كرد: ترويج فرهنگ ارزشي و اسلامي بدون توجه به واسطه‌هايي نظير مطبوعات و رسانه‌ها هيچگاه ممكن نبوده و بايد از ظرفيتهاي مطبوعات در راستاي توسعه فرهنگي جامعه استفاده شود.

وي تصريح كرد: نقش مهم مطبوعات در آگاهي‌بخشي به جامعه و گستره تاثير گذاري اين رسانه‌ها سبب شده تاثيرگذاري در جامعه با استفاده از مطبوعات آسانتر باشد.

وي تعميق فرهنگ غني اسلامي، توجه به ظرفيتهاي اين فرهنگ در كمالگرايي جامعه و ايجاد پلي براي ارتباط ميان مردم و مسوولان را از وظايف مطبوعات دانست.

حجت‌الاسلام لطفي اظهارداشت: مسوولان و نويسندگان مطبوعات بايد بدون توجه به توطئه‌هاي دشمنان براي بهره‌گيري از نظرات نخبگان جامعه به منظور پيشرفت بيشتر كشور گام بردارند.

استاندار ايلام نيز به نقش مطبوعات در شناسايي آسيبها و نيازهاي جامعه اشاره كرد و گفت: نشريات مي‌توانند با موشكافي و نگاه كارشناسانه زمينه را براي شناخت مشكل و حل آنان آماده كنند.

"علي‌محمد آزاد" افزود: مطبوعات بايد در خدمت اصلاع‌رساني و آگاهي‌بخشي باشند و بدون درنظر گرفتن سليقه‌هاي سياسي به ترسيم فضاي واقعي جامعه بپردازند.

وي تعامل بيشتر نشريات و مسوولان را از جمله راهكارهاي تقويت اطلاع‌رساني در كشور خواند و تاكيد كرد: حمايت از مطبوعات مي‌تواند قشر نويسنده و نخبه را در كار خود دلگرم كرده و به آنان اميدواري بيشتر براي فعاليت دهد.

وي تاكيد كرد: توسعه استان بدون كمك و همكاري نشريات ممكن نيست و فعالان اين عرصه بايد در فضايي آرام و بدون تنش نيازهاي جامعه را بازگو كرده و مسوولان را در حل اين نيازها و فرهنگسازي كمك كنند.

آزاد وجود بيش از ‪ ۲۷‬نشريه در استان ايلام را نشانه توسعه فرهنگي استان دانست و افزود: استان ايلام اگر چه محروم است اما از نظر سرانه نشريات در رديف استانهاي برخوردار كشور قرار دارد.

وي برگزاري جشنواره مطبوعات محلي استان ايلام را گامي موثر براي تعامل و همفكري بيشتر نشريات با يكديگر و با مسوولان عنوان كرد.

نخستين جشنواره مطبوعات محلي استان ايلام از امروز به مدت يك هفته در مجتمع فرهنگي و هنري ارشاد اسلامي شهر ايلام برگزار مي‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز