مدیرعامل پتروشیمی‌ ایلام خبر داد: تامین ارزی الفین ۱۳ پیشرفت ۷۰ درصدی مهندسی واحد الفین

مديرعامل پتروشيمي‌ ايلام گفت: تامين ارزي الفين 13 انجام شده است و امور مربوط به پتروشيمي روند خوبي را طي مي‌كند.

داوود فرمهيني فراهاني در گفت‌وگو با خبرنگار انرژي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اعلام كرد: طي اقدامات صورت گرفته گشايش اعتبار اسنادي (LC) مراحل پاياني خود را طي مي‌كند و براي پتروشيمي ايلام خبرهاي خوشي در راه است.

وي در پاسخ به اين سوال كه 20 ميليون يورويي كه سال گذشته از طرف شركت ملي پتروشيمي‌ دريافت كرديد، صرف انجام چه كارهايي شد؟ گفت: با دريافت اين مبلغ آن را صرف ساخت اقلام و اجناس زمان‌بر مربوط به واحد الفين كرديم و به دليل اين كه ساخت اين اقلام زمان‌بر بوده، آن‌ها را پيش خريد كرديم و از محل همين گشايش اعتبار مابقي آن پرداخت خواهد شد و عملا دو ماه است كه سفارش اجناس را به سازنده‌ها داده‌ايم.

پيشرفت 70 درصدي مهندسي واحد الفين

وي با اشاره به اين‌كه پيشرفت مهندسي واحد الفين حدود 70 درصد بوده است، افزود: پيشرفت فيزيكي طرح نيز در حد همان سفارشاتي است كه انجام شده است.

 مشكل آب همچنان باقي است

فراهاني در خصوص مشكل كمبود آب پتروشيمي‌ ايلام، خاطرنشان كرد: در اين زمينه مسوولان استانداري در حال پيگيري كار‌هاي مربوط به لوله‌كشي، انتقال آب و كار‌هاي مربوط به آن هستند و در حال حاضر از آب چاه‌هاي كنار مجتمع نياز خود را تامين مي‌كنيم.

 پيشرفت 45درصدي واحد پلي اتيلن سنگين (HD)

او پيشرفت واحد پلي اتيلن سنگين را 45 درصد عنوان كرد و گفت: فاصله زماني بين راه‌اندازي دو واحد پلي اتيلن و الفين حدود يك سال و نيم است؛ يعني واحد HD يك سال و نيم زودتر از واحد الفين به بهره‌برداري مي‌رسد، ولي تلاش در كم كردن اين فاصله زماني را داريم و در عين حال نمي‌توانيم اين فاصله را به صفر برسانيم.

وي در خصوص نحوه تامين خوراك اين واحد نيز گفت: براي دريافت خوراك در هيات مديره تصويب شد كه از خط اتيلن غرب استفاده كنيم، ولي بايد امكان‌سنجي در اين زمينه انجام شود تلاش مي‌كنيم واحد HD خود را به اين خط لوله برسانيم.

وي در پايان تاكيد كرد: در اين زمينه مطالعاتي صورت گرفته كه در طي جلسات با حضور مسوولان خط لوله آن را نهايي خواهيم كرد

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -6روز