پس از نقد چک رمزدار بین بانکی جعلی با همدستی کارمند بانک ایلام؛ پلیس قم موفق به دستگیری متهمان حین خرج وجوه شد

متهماني كه با همدستي كارمند يكي از بانك‌هاي شهرستان ايلام، يك چك رمزدار بين بانكي جعلي را نقد كرده و براي خرج كردن آن به قم آمده بودند با هوشياري ماموران پليس دستگير شدند.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، چندي پيش ماموران پليس آگاهي شهرستان قم، دو متهم به نامهاي «مهدي» 27 ساله و «افشين» 31 ساله را پس از انجام يكسري اقدامات اطلاعاتي پليس شناسايي و دستگير كردند.

در بازرسي از منزل اين دو متهم كه يكي ساكن تهران و ديگري ساكن ايلام بود، 50 قطعه چك مسافرتي 5 ميليون ريالي و 113 قطعه ايران‌چك يك ميليون ريالي مهر شده به مهر يكي از بانك‌هاي شهرستان ايلام، يك جلد شناسنامه، كارت گواهينامه، كارت ملي، كارت عضويت خانه كارگر به نام «مهدي» و يك جلد كارت شناسايي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران به نام به «افشين» به دست آمد.

بر اين اساس ماموران كلانتري 12 شهرستان قم كه منزل مذكور در حوزه استحفاظي آنها قرار داشت، در اولين شاخه از بررسي‌ها، پرونده‌اي را تشكيل و براي ادامه تحقيقات تخصصي به پليس آگاهي اين شهرستان ارجاع دادند.

كارآگاهان پليس نيز در بازجويي از متهمان و بررسي چك‌هاي جعلي متوجه شدند كه چك‌ها با وصول يك فقره چك رمزدار بين بانكي جعلي از يكي از شعب بانك ايلام اخذ شده است، بنابراين بلافاصله تحقيقات با به دست آمدن اين اطلاعات روند ديگري به خود گرفت.

سرانجام «مهدي» در بازجويي‌ها لب به اعتراف گشود و مدعي شد: «با همدستي يكي از پرسنل بانك ايلام به نام «عباس» و با يك شناسنامه جعلي به نام «ميثم»، مبلغ چك كه 530 ميليون ريال بود را وصول كردم، اين در حالي بود كه در ادامه با مراجعه به شهرستان قم و اجاره يك واحد مسكوني با دادن يكي از چك‌هاي 5 ميليون ريالي بابت پول پيش به صاحبخانه، قصد خرج كردن چك‌ها را داشتم كه دستگير شدم.»

بدين ترتيب با راهنمايي متهمان، منزل اجاره‌اي آنها نيز شناسايي و چك‌ها از صاحبخانه بازپس گرفته شد.

در پي اعترافات به دست آمده از متهمان، تحقيقات پليس براي روشن شدن جزئيات حادثه ادامه دارد

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز