چهار‌شنبه 18 تیر 1399

برگزیدگان نخستین جشنواره ملی‌امام رضا(ع) در ایلام معرفی شدند

برگزيدگان نخستين جشنواره ملي امام رضا(ع) در ايلام عصر يكشنبه در آييني با حضور مسوولان محلي اين استان در مجتمع هلال احمر شهر ايلام معرفي شدند.

مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام در اين آيين گفت: اين جشنواره در آستانه ميلاد با سعادت هشتمين اختر تابناك براي نخستين بار در اين استان برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين "حسين ملكي" افزود: اين جشنواره با عنوان فيلم و عكس غيرحرفه‌اي با نگاه دوربين‌هاي خانگي با موضوع فرهنگ رضوي به صورت ملي در اين استان برگزار شد.

وي ادامه داد: در اين راستا ‪ ۱۷۰‬اثر از سطح كشور به دبيرخانه اين جشنواره ارسال شد.

وي اضافه كرد: اين آثار در اين جشنواره به مدت سه روز مورد داوري قرار گرفت و آثار برتر براي حضور در جشنواره سراسري رضوي كه همزمان با ميلاد امام رضا(ع) در مشهد مقدس برگزار مي‌شود، معرفي مي‌شوند.

در بخش عكس اين جشنواره با راي هيات سه نفره داوران لوح تقدير اول جشنواره به "زهرا پناهي" براي عكس "عصا" از شهرستان ايلام و لوح دوم به "وجيه حاجي محمدزاده" براي عكس "بدون عنوان" از شهرستان مشهد اهدا شد.

همچنين ديپلم افتخار و جايزه اول تا سوم اين جشنواره به ترتيب به "عصمت يارگاريان" براي دو عكس بدون عنوان از شهرستان قوچان، "ميثم اماني" براي دو عكس بدون عنوان از تربت حيدريه و "آنيتا حسنعلي زاده" از قوچان داده شد.

در بخش فيلم جشنواره نيز جايزه ويژه هيات داوران به فيلم كوتاه داستاني "در" به كارگرداني "مهدي دانش رفتار" از لاهيجان به دليل نگاهي متفاوت به موضوع تامل برانگيز جهان پس از مرگ با ساختاري هنرمندانه اهدا شد.

جايزه اول تا سوم اين بخش نيز به فيلم كوتاه داستاني "آخرين وداع" به كارگرداني "اميررضا قرشي" از شهرستان گناباد، "سيدعلي موسي‌نژاد" بخاطر فيلم كوتاه "محمد را بخاطر بسپار" از كاشمر و فيلم كوتاه "انگشتري مقدس" به كارگرداني "رضا يوسفي" از بروجرد اهدا شد.

نظرات ارسال نظر