ایلام از نظر جذب بسیجی جزو پیشگامان کشور است

فرمانده سپاه مقاومت منطقه ايلام گفت: استان مرزي ايلام از نظر جذب نيروي بسيجي جزو پيشگامان كشور است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، سرهنگ محمدتقي قاسمي صبح امروز چهارم آذر در جمع خبرنگاران رسانه‌هاي گروهي استان ايلام گفت: از جمعيت ‪ ۶۲۰‬هزار نفري استان ايلام، ‪ ۲۲۶‬هزار نفر آنان در قالب نيروهاي بسيج سازماندهي شده‌اند و عضو بسيج هستند.

وي همچنین از سازماندهی يك هزار رده و پايگاه مقاومت در استان ايلام خبر داد و افزود: بسیجیان در قالب ۴۲‬گردان عاشورا و الزهرا و نيروهاي فعال از کلیه آموزش هاي آموزشي بسيجيان بهره‌مند می شوند.

وی ادامه داد: در برگزاری برنامه های هفته بسیج با همکاری نهادهای مختلف سعی داریم، ارزنده ترین خدمات را در شان جايگاه با ارزش بسیج و بسیجیان و با تنوع بیشتری ارائه دهیم.

قاسمی برگزاری همایش مشترک ائمه جماعات مساجد و فرماندهان رده های مقاومت بسیج،برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی دانش آموزی، برپایی ایستگاه های سلامت بسیج، اعزام تیم های بهداشتی درمانی به روستاها و مناطق محروم، اجرای صبحگاه های مشترک دانش آموزی و برگزاری رزمایش و نشست های مختلف را از جمله برنامه های اجرایی این هفته در استان برشمرد.

قاسمی تصریح کرد: نهادينه شدن فرهنگ بسيجي در اين استان باعث شد كه مردم اين ديار در جريان هشت سال دفاع مقدس در كنار ديگر رزمندگان جلوه‌هاي زيبايي را از مقاومت خلق كنند.

گفتني است: یکم تا هفتم آذر به نام گرامیداشت هفته بسیج نامگذاری شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -10روز