جشن بزرگ ربع قرن فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در واحد ایلام برگزار شد

ایلام- خبرگزاری ایسکانیوز: همزمان با دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور جشن بزرگ میلاد امام رضا (ع) و جشن بزرگ ربع قرن فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در واحد ایلام برگزار شد.

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی فرهنگی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران"ایسکانیوز"ٰ‌ در این جشن که با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مقامات و مسوولان استان، اصناف و بازاریان، اعضای شورای اسلامی شهر و روستا، شهرداران مراکز شهرستان ها، روزنامه نگاران و خبرنگاران، روسای خبرگزاری های استان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مردم استان ایلام و اعضای هیات علمی و دانشجویان واحد ایلام حضور داشتند.
رئیس واحد ایلام گفت: دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی در کشور و ایلام کم نظیر است مردم ایران اسلامی به خوبی این همه کار و تلاش و تولید علم را پاس می دارند.
عادل نوروزی اضافه کرد: 25 سال تلاش و مجاهدت در راستای تولید علم و تربیت نیروی متعهد و متخصص مورد نیاز کشور دستاورد بزرگی است که ایران اسلامی را به قله های رفیع دانش و علم رسانده است.
وی بیان کرد: هنر این دانشگاه در کشور و استان های محروم علی الخصوص ایلام این است که با دست خالی و بدون استفاده از بودجه و امکانات دولتی امکانات آموزشی برای طالبان علم و دانش فراهم کرده است.
وی تصریح کرد: باید به مدیران دانشگاه علی الخصوص دکتر جاسبی دستمریزاد گفت: چرا که دانشگاهی را در طول 25 سال گذشته مدیریت کرده است که در ساختمان اجاره ای در سال 61 فعالیت خود را آغاز کرده است و امروز این دانشگاه به بزرگترین دانشگاه خاورمیانه تبدیل شده است و آن نهال کوچک سال 61 امروز به درخت تنومندی تبدیل شده است که شاخ و برگ آن تمام کشور را فرا گرفته است.
رییس واحد ایلام درادامه ضمن تبریک میلاد حضرت امام رضا (ع) گفت: تقارن میلاد با سعادت امام رضا و جشن دانشگاه آزاد اسلامی بسیار فرخنده و مبارک است. خدمت بی منت به مردم همیشه سرلوحه کار و فعالیت مسوولان دانشگاه بوده است.
وی به دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی در واحد ایلام اشاره کرد و گفت: این دانشگاه ها که در سال 77 با 220 دانشجو در چهار رشته کاردانی فعالیت خود را آغاز کرد امروز به بزرگترین دانشگاه استان تبدیل شده است و مردم و مسوولان استان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام را به عنوان نماد تلاش، سازندگی، تولید علم و دانش در استان می شناسند.
وی بیان کرد: در حال حاضر این واحد دانشگاهی با بیش از شش هزار و 500 دانشجو، 145 نفر عضو هیات علمی، چهار هزار و 500 نفر فارغ التحصیل به ماوایی برای طالبان علم و دانش تبدیل شده است.
وی گفت: تربیت نیروی متعهد و متخصص مورد نیاز توسعه استان امروز بر عهده این واحد دانشگاهی و سایر مراکز آموزش عالی استان است و اکثر رشته های دایر در واحد ایلام با نسخه توسعه استان هماهنگ است و این نعمت بزرگی برای مردم استان است.
در ادامه این مراسم فریدون همتی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در راستای تولید علم و جنبش نرم افزاری و تربیت نیروی متعهد و متخصص قابل تقدیر است.
نماینده مردم ایلام تصریح کرد: این دستاورد بزرگ برای مردم ایلام است که امروز دانشگاه آزاد اسلامی با بیشمار شش هزار دانشجو در 40 رشته تحصیلی در آن دایر است و بایستی قدر این تلاش ها و زحمات را دانست.
همتی اضافه کرد: ایلام امروز در مسیر توسعه و سازندگی قرار گرفته است و بیش از هر زمان دیگری نیاز به نیروی متعهد و متخصص برای توسعه استان دارد و این وظیفه را امروز به خوبی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام و سایر مراکز آموزشی به انجام رسانده است.
به گزارش خبرگزاری ایسکانیوز، در این جشن بزرگ مراسم ویژه از جمله سخنرانی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی، رییس واحد ایلام و حجت الاسلام هاشمی و از اعضای هیات علمی درخصوص ولادت حضرت امام رضا (ع)، مولودی خوانی توسط یکی از مداحان اهل بیت از استان قم، تجلیل از دو کارگردان نوجوان ایلامی به خاطر ساخت اتحاد ملی و انسجام اسلامی، برگزاری مسابقه ربع قرن و جشن میلاد، اجرای موسیقی توسط گروه بین المللی تنبور داران بیستون، نمایش توسط گروه فرهنگی هنری استان، پخش کلیپ ربع قرن فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی و پخش کلیپ و فیلم دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلا

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -10روز