میزان اعتماد عمومی از دادگستری ایلام به ‪ ۸۸‬درصد رسید

رييس كل دادگستري استان ايلام گفت: براساس نظرسنجيهاي انجام شده ميزان اعتماد عمومي از اين نهاد به ‪ ۸۸‬درصد رسيده است.

"فارس نوري" روز يكشنبه در سومين روز از هفته قوه قضاييه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: معمولا با توجه به رويه كار قضايي كه ناراضي تراشي دارد بايد حداقل نيمي از افراد ناراضي باشند،اما اكنون شاهد افزايش ميزان رضايت مردمي در استان در حد بسيار مطلوبي هستيم.

وي ادامه داد: اين آمار از فرمهاي نظرسنجي كه افراد در مراجعه به مراجع مختلف قضايي ايلام تكميل كرده‌اند، بدست آمده است.

وي اظهار داشت: وجود شوراهاي حل اختلاف كه متشكل از معتمدين مردم است و باعث شده كه خود مردم در تصميم‌گيري قضايي نقش داشته باشند، از جمله عوامل مهم در جلب اعتماد عمومي است.

وي، همچنين راه‌اندازي سيستم اتوماسيون اداري يا مديريت قضايي را از ديگر عوامل مهم جلب رضايت مردم و تسريع در امور آنان ذكر كرد.

وي اضافه كرد: تمامي اطلاعات و برنامه دفتري يك پرونده از بدو ورود به دادسراي مراكز استان تا لحظه اجراي حكم از طريق اين سيستم قضايي در سطح شبكه ‪ LAN‬پياده مي‌شود.

وي گفت: دسترسي آسان، كاهش اطاله دادرسي، كاهش مراجعه ارباب رجوع و اطلاع از وضعيت پرونده‌ها در مراحل مختلف از مزيتهاي اجراي اين سيستم است.

وي اضافه كرد: امروزه براي افرادي كه پرونده قضايي دارند يك شماره ‪۱۲‬ رقمي ارايه مي‌شود كه با ورود آن فرد مي‌تواند از طريق اينترنت از وضعيت پرونده خود در هر مرحله‌اي آگاهي پيدا كند.

استان ايلام بر اساس آمار يكي از سالمترين استانهاي كشور از نظر جرايم قضايي و كيفري است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 15ماه و -12روز