یک نماینده مجلس: ایلام رتبه نخست جذب اعتبارات عمرانی را دارد

يكي‌از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي گفت: استان ايلام از نظر جذب اعتبارات عمراني در بين ‪ ۳۰‬استان كشور در جايگاه نخست قرار دارد.

عادل آذر روزجمعه در جمع شماري از مردم بخش بدره شهرستان دره‌شهر افزود:
ايلام طي چند سال اخير از نظر جذب اعتبارات عمراني در جايگاه بيست و هفتم قرار داشت اما با تلاش مسوولان اجرايي استان به جايگاه واقعي خود دست يافت.

وي گفت: امسال بالاترين رشد اعتبارات ملي در كشور به ايلام تعلق گرفته و در همين حال دولت ‪ ۱۰۷‬ميليارد تومان به اين استان اختصاص داده است.

او همچنين افزود: ساخت و راه‌اندازي سد برق‌آبي سيمره در بخش بدره دره‌شهر علاوه بر تامين برق مورد نياز و تبديل كشست زمينهاي كشاورزي پايين دست به آبي، نقش بسزايي در كاهش بيكاري منطقه خواهد داشت.

نماينده مردم ايلام در مجلس با اشاره به ساخت و راه‌اندازي كارخانه توليد الكل صنعتي در اين بخش نيز گفت: به زودي بهره‌برداري از راه ارتباطي در دست ساخت ايلام بدره و بدره دره‌شهر به طول ‪ ۱۳۵‬كيلومتر كه يكي از طرحهاي مهم عمراني منطقه است به بهره‌برداري خواهد رسيد.

وي به راه‌اندازي دانشگاه پيام نور در بخش بدره هم اشاره كرد و افزود:
اين واحد دانشگاهي براي نخستين بار سال تحصيلي جديد در شش رشته دانشجو مي پذيرد.

نمايند مردم شهرستانهاي دره‌شهر، آبدانان و دهلران در مجلس شوراي اسلامي گفت: با پايان مطالعات طرح گازرساني به شهرستان ‪ ۶۵‬هزار نفري دره‌شهر كار گازرساني در آينده نزديك به منازل مردم آغاز خواهد شد.

بخش ‪ ۱۵‬هزار نفري بدره از توابع شهرستان دره‌شهر در ‪ ۱۰۰‬كيلومتري جنوب شرقي شهر ايلام قرار دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -14روز