نطق پیش از دستور دکتر داریوش قنبری: فعالیت جدی در جهت رفع بیکاری و اشتغالزایی در استان ایلام انجام نشده است

نماينده مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي گفت: پس از گذشت 18 ماه از سفر هيات دولت به ايلام هنوز فعاليت جدي در خصوص رفع بيکاري و اشتغالزايي صورت نگرفته است. دکتر داريوش قنبري در نطق پيش از دستور خود در مجلس شوراي اسلامي با ناکافي دانستن اشتغالزايي پروژه هاي کوچک زود بازده در مقابل تعداد جوانان بيکار جوياي کار اظهار کرد: توان اشتغالزايي اين پروژه ها محدود است و تناسبي با جمعيت عظيم بيکاران استان ندارد و با توجه به سرمايه گذاري افراد غير بومي و ناتواني افراد بومي در ايجاد اشتغال به دليل نداشتن سرمايه و سوابق بانکي، بيکاران منطقه سهم چنداني از پروژه ها ندارند.

    وي از دولت به دليل عملي نکردن بسياري از وعده هاي رئيس جمهور و عدم اقدام جدي در جهت سرمايه گذاري در شهرستانهاي محروم استان ابراز گله مندي کرد و افزود: يکي از اين وعده ها تمديد دو ساله وامهاي بخش کشاورزي و بخشش جريمه ديرکرد اين وامها بود که در قالب مصوبات سفر هم قيد شد ولي عملاً به اجرا درنيامد. قنبري اضافه کرد: در شرايطي که سرمايه گذاري کلان در راستاي ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي در استان شکل نمي گيرد معضل رو به رشد بيکاري نرخ اميد به زندگي را در ميان اهالي استان و بالاخص در بين جوانان به شدت کاهش داده است و گواه اين مطلب وقوع بيشترين آمار خودکشي از بين تمام استانهاي کشور در ايلام است.

    نماينده مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي با توجه به شعار عدالت محوري دولت نهم از رئيس جمهور خواست به رفع مشکلات استان محروم ايلام بپردازد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 19ماه و 11روز