ایلام سینما ندارد؛ آن را در نقشه‌ی ایران حساب کنیم

استان مرزي ايلام، با بيش از 7 شهرستان بخش و كلان روستا و جمعيتي بالغ بر 650 هزار نفر فقط يك سينما به قدمت بيش از 35سال دارد، كه به گفته‌ي اهالي ساكن در اين منطقه سالن مناسبي براي تماشاگران نيست.

محمد نبي جمشيدي از تماشاگران فيلم "قاعده‌بازي" كه هم‌اكنون در اين سينما به نمايش درآمده به خبرنگار ايسنا در ايلام گفت: فيلم در اين سينما ، هنوز با «آپارات» و با كيفيت بسيار پايين و صداي بم و نامناسب كه با بلندگو پخش مي‌شود به نمايش در‌مي‌آيد.

وي افزود:در زمستان فضاي سينما بسيار سرد و در تابستان بسيار گرم است و صندلي‌ها چوبي و نامناسب دارد و تا پايان فيلم تماشاگر را به ستوه مي‌آورد.

فلاح سبزي نيز با انتقاد شديد از وضعيت فيزيكي سينماي ايلام و نبود سينما در شهرستانها معتقد است: ما به همراه دوستان از شهرستان شيروان، چرواول براي ديدن فيلم هر از گاهي به سينماي ايلام مي‌آييم وهر بار از آمدن خود پشيمان مي‌شويم اما به دليل علاقه به فيلم باز هم ناچاريم برگرديم.

وي ادامه داد: اين سينما متعلق به 35 سال قبل است و دولت علي رغم تلاش شركت توسعه سينمايي وابسته به وزارت ارشاد هنوز نتوانسته است هيچ اقدامي در زمينه ساخت سينما در استان ايلام انجام بدهد.

مرزبان پوشكان نيز با انتقاد وضعيت فعلي سينما در ايلام اظهار كرد: در هر يك از شهرستانهاي كوچك استانهاي ديگر چند سينما وجود دارد كه در حال رقابت هستند اما در ايلام تنها يك سينماي فرسوده وجود دارد كه علاقمندان از سر ناچاري براي ديدن فيلم به آن مراجعه مي‌كنند.

به گزارش ايسنا، علي شادمان بازيگر كودك "ميم‌مثل مادر" نيز همزمان با اكران اين فيلم در مصاحبه‌هاي خود مطرح مي‌كرد كه با بازيگري در اين فيلم علاقه‌مند بوده است كه به عنوان يك كودك ايلامي با بازي در اين فيلم، ايلام را به روي نقشه بياورد تا ديده شود

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 4روز