دوشنبه 16 تیر 1399

زینه گان؛ غار بهشت/ استقبال گردشگران از شاخص ترین اثر ایلام

غار زینه گان به عنوان شاخص ترین اثر طبیعی استان ایلام در ایام نوروز مورد استقبال گردشگران قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، غار شگفت‌انگیز زینه‌گان از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری استان ایلام در فصل بهار و فرصتی برای دوستداران طبیعت و جاذبه‌های ناشناخته در نوروز 91 است.

غار زینه‌گان از جاذبه‌های بکر و نادر طبیعی کشور هر سال در ایام نوروز مورد توجه دوستداران طبیعت و جاذبه‌های ناشناخته قرار می‌گیرد به طوریکه روزانه صدها نفر با طی مسافت پنج کیلومتر از جنوب غرب امامزاده علی‌صالح(ع) به این غار شگفت‌انگیز می‌روند.

این غار روباز واقع در منطقه نمونه گردشگری صالح‌آباد شهرستان مهران که بیش از یک کیلومتر طول دارد دارای آب جاری، دهلیزهای آب‌گیر، قندیل‌های متعدد و آبچک‌های طبیعی و بسیار جالب است.

غار شگفت‌انگیز زینه‌گان در پنج کیلومتری جنوب شرقی شهر صالح آباد و در فاصلة 52 کیلومتری جنوب شهر ایلام قرار دارد.

این غار با بیش از یک کیلومتر طول دارای آب فراوان، دهلیزهای آبگیر، قندیل‌های متعدد و آبچک‌های طبیعی بسیار جالبی می‌باشد و هوای داخل آن به ویژه در تابستان خنک و مطبوع است.

در حالی که منطقة صالح آباد در تابستان بیش از 40 درجه گرما دارد، اختلاف هوای بیرون غار با درون آن بسیار زیاد است و به همین دلیل آن را غار بهشت نیز می‌نامند.

سرخس‌ها، جلبک‌ها، گل‌ها و گیاهان خودروی داخل غار، رنگ سنگ‌ها، پیچ و خم داخل غار، لب‌های به هم دوختة قسمت‌هایی از سقف غار همه و همه حکایت از شگفتی‌های طبیعت دارد. این غار یکی از جاذبه‌های مهم توریستی استان ایلام است.

غار زینه گان از جاذبه های بکر و نادر طبیعی کشور در استان ایلام مورد توجه دوستداران طبیعت و جاذبه های ناشناخته قرار گرفته است.

بیشتر گردشگران و مسافران از اختلاف دمای داخل غار و بیرون غار بسیار شگفت انگیز می شوند.

نظرات ارسال نظر