دوشنبه 16 تیر 1399

هیچ مصلحتی بالاتر و بهتر از اعتماد مردم نیست

انتخابات مجلس نهم از لحاظ درصد مشارکت یکی از ماندگارترین و حماسی ترین جلوه های حضور مردم ایلام در پای صندوقهای رای بود بطوریکه بیش از 85 درصد مردم استان ایلام در انتخابات شرکت کردند و استان ایلام در رده دوم کشوری از لحاظ  درصد مشارکت مردم قرار گرفت که باید  به مردم  ایلام دست مریزاد گفت . یکی از بزرگان می گفت مردم دین خود را ادا کردند حالا نوبت مسئولان است .  صرف نظر از درصد بالای مشارکت مردم در استان ایلام متاسفانه مردم نگران وضعیت انتخابات در استان ایلام هستند. بزرگ و کوچک ، زن و مرد ، نخبه و کارگر، کارمند و بازاری ، روزنامه نگار و خبرنگار ، استاد و دانشجو و... همه از خرید و فروش آراء و تقلب و تخلف در انتخابات حوزه شمالی استان ایلام سخن می رانند. متاسفانه سرعت عمل شایعه در استان ما هزاران برابر بالاتر و بیشتر از اینترنت و سایر وسایل ارتباطی است و به اصطلاح از کاهی کوهی ساختن . مردم نگرانند این روند به جزء لاینفک انتحابات در استان ایلام تبدیل شود .
متاسفانه سنگ بنای کچ  خرید و فروش آراء در ایلام  در انتخابات دور اول شورای اسلامی شهر و دوره های گذشته مجلس شورای اسلامی گذاشته شد در آن زمان مسئولان با مصلحت اندیشی ، خیلی ساده از کنار این مسئله گذشتند و نتیجه آن مصلحت اندیشی امروز بالا رفتن  بنای فرسوده و کجی است که آبروی مردم ایلام را به بازیچه گرفته است . امروز بحث خرید و فروش آراء  نه تنها مظهر توهین به شعور و شرف مردم ایلام است بلکه در صورت ریشه کن نشدن آن و عبرت متخلفان و قانون شکنان باعث بی اعتمادی مردم به مسئولان انتخابات در دوره های بعدی خواهد شد . نگارنده  شش ماه قبل طی یادداشتی در هفته نامه ندای ایلام و پایگاه خبری تحلیلی غرب آنلاین نوشتم (( بسته پول بسته پیشنهادی برای انتخابات مجلس نهم در استان ایلام )) و همچنین در یادداشتی دیگر در پایگاه خبری تحلیلی غرب آنلاین تحت عنوان ((سخنی با هیات های اجرایی  و نظارت ، از آرای مردم پاسداری کنید ))دغدغه ها و نگرانی های مردم در بحث انتخابات استان ایلام را قلمی کردم تا شاید هشداری باشد به مسئولان انتخابات .  مردم انتظار دارند در صورت محرر  بودن تخلف انتخاباتی  از سوی کاندیداها بدون مصلحت اندیشی قانون اجرا شود حتی اگر به ابطال انتخابات منجر شود. واقعیت این است که هیچ مصلحتی بالاتر و بهتر از اعتماد مردم نیست . مردمی که با مشارکت  بی نظیر خود به  ندای رهبر معظم انقلاب  لبیک  گفتند و برای بیمه کردن نظام و انقلاب سراز پا نشناختند و به سوی صندوقهای رای هجوم آوردند . مشاهده حضور حماسی مردم ایلام در پای صندوقهای رای  تداعی کننده یاد و خاطره حضور حماسی مردم ایلام در دوران دفاع مقدس و در لبیک به امام خود بود که خانه و کاشانه خود را رها کرده و فوج فوج به سوی جبهه های حق علیه باطل سرازیر می شدند تا از کیان نظام و انقلاب دفاع کنند. باید قدر این مردم و حضور آنها را دانست و آب از دست رفته را به جوی برگردانید.
در پایان از تلاشهای شبانه روزی مسئولان اجرایی ، هیات های نظارت نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی و علی الخصوص کاندیداهای محترم و طرفداران آنان که باعث ایجاد شور انتخاباتی در استان شدند  تقدیر و تشکر می شود و امید است تصمیم گیری مسئولان استان در باره انتخابات همه جانبه نگر و بر مدار قانون باشد.این یادداشت در تایید تخلف و تقلب در انتخابات استان نیست  صرفا بیان نگرانی های مردم و رساندن دغدغه های مردم به گوش تصمیم گیرندگان است. و سخن آخر اینکه در صورت تایید انتخابات حوزه شمالی استان ایلام باید چهار کاندیدای محترم ضمن محکوم کردن بحث خرید و فروش رای و شفاف سازی عملکرد خود ، طوری عمل نمایند تا نگرانیهای مردم مرتفع شود. بر این اعتقادیم کسی که اقدام به خرید آرای مردم بنماید قطعا به بهای ناچیزی رای مردم را نیز  می فروشد.
نظرات ارسال نظر