مشکلات زیست محیطی با بخشنامه و آیین‌نامه حل نمی‌شود

یک فعال زیست محیطی در ایلام گفت : مشکلات زیست محیطی با دستور از بالا، بخشنامه و آیین‌نامه حل نمي‌شود، بلکه حفظ محیط زیست نیازمند کار فرهنگی با تکیه بر فعالیت‌های مردمی است.
"جواد کاکایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار کرد : مردم، پایه و اساس فعالیت‌های انجمن‌های مردم نهاد هستند و باید توجه داشت که مردم اساس و پایه بسیاری از روابط اجتماعی و فرهنگی در جامعه هستند و این مردمند که توانایی پیشبرد اهدافشان را به‌صورت دسته جمعی دارند.
وی با بیان اینکه مشکلات زیست محیطی از جمله این موارد است که با دستور از بالا، بخشنامه و آیین‌نامه نمی‌توان حل کرد، گفت: بلکه حفظ محیط زیست نیازمند کار فرهنگی و مردمی است و مردم بايد به سهم خود آگاه باشند و در حفظ روابط خود با محیط‌زیست كوشا باشند.
نایب رییس تشکل مردم نهاد "شنه پای زمین"، تصریح کرد : محیط زیست یک در محدوده‌ی مشاعی است که همه در قبال آن تعهد اجتماعی دارند و این سازمان مردم نهاد تلاش داشته است همواره از مردم برای دخالت در سرنوشت محیط اطراف خودنقش داشته باشند و از كارهاي انجام شده‌ اين تشكل می‌توان به برگزاری کلاس‌های آموزشی و تربیتی زیست محیطی اشاره كرد.
کاکایی شرکت در جلسه‌ها و کنگره‌های زیست محیطی، ارتباط با صاحبنظران، کارشناسان و افرادی با دغدغه محیط زیست، پاکسازی محیط‌های گیاهی و جانوری در طبیعت استان، کاشت نهال و بذر گیاهان و درختان را از دیگر برنامه‌های این تشکل مردم نهاد برشمرد.
وی آتش‌سوزی‌های متمادی که در سطح استان اتفاق افتاده است را از مشکلات این عرصه طبیعی دانست و گفت: اطلاع‌رسانی به مردم و نحوه شرکت در خاموش كردن آتش‌سوزی‌های متمادی که از ساليان گذشته اتفاق افتاده، از اقدامات این تشکل مردم نهاد است.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 12روز