قنبری در نطق میان‌دستور: اصلاح قانون انتخابات ضروری است

نماینده مردم ایلام در مجلس با بیان اینکه در جریان انتخابات مجلس نهم شاهد بسیاری از بداخلاقی‌های انتخاباتی از سوی مجریان انتخابات با کاندیداهای منتقد دولت بودیم، گفت: در چنین شرایطی اصلاح قانون انتخابات ضرورت دارد.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، داریوش قنبری در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۱ اسفند) ضمن تشکر از حضور مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: این انتخابات دو وجه داشت که وجه اول آن حضور پرشکوه مردم در انتخابات و وجه دیگر آن بداخلاقی برخی مجریان انتخابات در برگزاری انتخابات در قبال کاندیداهای منتقد دولت بود.
نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان و چرداول افزود: این بداخلاقی‌ مجریان انتخابات با کاندیداهای منتقد دولت خلاف قانون اساسی است و مجلس باید برای ریشه‌کن کردن این بداخلاقی‌ها تدبیری بی‌اندیشد و با تدوین طرحی جامع قانون انتخابات را سامان بخشد.
وی از وعده‌های عجیب برخی کاندیداها انتقاد و تصریح کرد: برخی کاندیداها برای رأی جمع کردن دست به هر کاری می‌زدند و بعضاً شعارهایی می‌دادند که حتی اجرای آن از عهده رئیس جمهور هم خارج است.
قنبری تاکید کرد: هیچ نماینده‌ای نباید خارج از اختیارات خود شعار و وعده دهد و این مورد باید در طرح جامع قانون انتخابات که نیاز به تدوین آن در مجلس احساس می‌شود، باید لحاظ شود.
عضو کمیسیون اجتماعی با اظهار تاسف از اینکه برخی کاندیداها با پول و ثروت خود، تفکر و آرای مردم را خریداری کردند تصریح کرد: مجلس باید در طرح جامع انتخابات سنگین‌ترین مجازات‌ها را برای اینگونه افراد در نظر بگیرد.
وی با استناد به برخی شنیده‌ها گفت: اخیراً جریانی موسوم به جریان انحرافی با صرف هزینه‌های هنگفت در برخی از حوزه‌های انتخابیه سعی بر خرید آرای مردم را داشته‌اند که لازم است شورای نگهبان در این‌باره نظارت جدی‌تری داشته باشد.
قنبری در ادامه نطق خود از مسئولان اجرایی خواست پروژه‌های عمرانی در حوزه‌های انتخابیه‌اش را به مرحله اجرا برسانند.
این نماینده مردم در مجلس ضمن درخواست از شورای نگهبان برای نظارت بیشتر در حوزه انتخابیه‌اش، خواستار تطابق برخی تعرفه‌ها با کدهای ملی در ایلام شد و این کار را موجب کاهش تخلف در این حوزه انتخابیه دانست.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -7روز