تولید در پالایشگاه گاز ایلام از سرگرفته شد

یک مقام مسئول در شرکت ملی گاز از آغاز تولید مجدد گاز در پالایشگاه ایلام خبر داد و گفت: هم اکنون روزانه 6.8 میلیون متر مکعب گاز در این واحد پالایشگاهی تولید می‌شود.
عبدالرضا اکبرزاده در گفتگو با مهر با اشاره به از سرگیری تولید گاز در پالایشگاه ایلام، گفت: به دلیل برخی از مشکلات تعمیراتی تولید گاز در این واحد پالایشگاهی متوقف شده بود.
سرپرست پالایگاه گاز ایلام با اعلام اینکه هم اکنون این واحد پالایشگاهی با ظرفیت کامل در مدار تولید گاز قرار دارد، تصریح کرد: در شرایط فعلی امکان تولید روزانه حدود 6 میلیون و 800 هزار متر مکعب گاز در پالایشگاه ایلام وجود دارد.
 
این مقام مسئول همچنین در خصوص تامین خوراک گاز ترش این پالایشگاه گاز، توضیح داد: در حال حاضر مشکلی در تامین خوراک گاز طبیعی مورد نیاز پالایشگاه ایلام وجود ندارد.
 
به گزارش مهر، پالایشگاه گاز ایلام هفته گذشته به دلیل وجود مشکلاتی به ویژه در توربوکمپرسورهای پالایشگاهی از مدار تولید خارج شده بود.
 
هدف از ساخت پالایشگاه گاز ایلام (میمک) تولید 6.8 میلیون متر مکعب گاز در فاز اول و 10 میلیون متر مکعب در فاز دوم است.
 
با راه اندازی مجدد این پالایشگاه پیش بینی می شود روزانه 370 هزار متر مکعب اتان، یکهزار و 300 مترمکعب پروپان، یکهزار و 200 متر مکعب بنزین طبیعی و 340 تن گوگرد تولید شود.
 
پالایشگاه گاز میمک (ایلام) در 25 کیلومتری شمال غرب شهرستان ایلام و 12 کیلومتری بخش چوار قرار گرفته است.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -14روز