راه اندازی جایگاه اختصاصی CNG برای تاکسی های دوگانه سوز در ایلام

رييس سازمان تاکسيراني ايلام گفت: جايگاه اختصاصي CNG ويژه تاکسي‌ها براي اولين بار در شهر ايلام راه‌اندازي شد.
افشين مظفري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار کرد: با توجه به اينکه 1600 دستگاه تاکسي دوگانه سوز در شهرستان ايلام داريم و با مشکلات عديده‌اي مواجه‌اند، لذا با همکاري شرکت نفت استان، جايگاه اختصاصي گاز براي تاکسي‌هاي دوگانه سوز در ايلام در نظر گرفته شد.
وي با بيان اينکه 66 دستگاه تاکسي‌ در شهر ايلام به دليل فرسودگي قابليت گازسوز شدن را ندارند، افزود: تاکسي‌هاي با مدل زير سال 80 در فرآيند قيچي شدن و خروج از ناوگان حمل و نقل شهري قرار مي‌گيرند که به زودي آنها نيز ساماندهي مي‌شوند.
مظفري، ناوگان مسافربري ايلام را جوان و در حال فعاليت اعلام كرد و گفت: در ايلام براي هر 121 نفر يک تاکسي داريم که مطابق استاندارد بايد براي هر 110 نفر يک تاکسي داشته باشيم.
رييس سازمان تاکسيراني ايلام با اشاره به اينکه با گلايه‌هاي تاکسي‌داران در خصوص مسافرکشان شخصي مواجه هستيم، تصريح کرد:‌ تنها راه مقابله با اين امر، اجراي محدوديت ترافيکي يا احداث خط ويژه براي مقابله با مسافربران شخصي است .
وي خاطر نشان کرد: 519 دستگاه پيکان، 148 دستگاه روا، 113 دستگاه آردي، 198 دستگاه سمند، 151 دستگاه پژو و 418 دستگاه پرايد دوگانه سوز در سطح شهرستان ايلام عضو ناوگان حمل و نقل شهري هستند.
مظفري به اجراي طرح ساماندهي وانت‌هاي پيکان و نيسان در شهرستان ايلام اشاره کرد و گفت:‌ دارندگان اين وسايل نقليه در صورت ثبت نام در سامانه معرفي شده به نوعي کارت و سهميه سوخت خود را حفظ کرده و افرادي که در اين راستا اقدامات لازم را انجام ندهند، سهميه سوخت آنها به 60 ليتر کاهش مي‌يابد.
رييس سازمان تاکسيراني ايلام در ادامه فعاليت دارندگان اين خودروها را از طريق کار در آژانس‌هاي باربري مورد توجه قرار داد و خاطر نشان کرد:‌ در اجراي اين طرح فقط هزينه نصب تجهيزات CNG از مالک خودرو اخذ شده، همچنين مزايايي از جمله بيمه تامين اجتماعي براي خود و افراد تحت تکفل مالک نيز منظور مي‌شود.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز