برنامه اشتغال محور جدیدی در ایلام مشاهده نمی شود

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: برنامه اشتغال محور جدیدی در استان ایلام مشاهده نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر در ایلام، علی عزتی در مجلس اظهار داشت: استان ایلام به همان اندازه‌ای که از مشکلات اقتصادی رنج می‌برد از مواهب طبیعی و استعدادهای لازم برای حل مسائل اقتصادی نیز برخوردار است.

وی بیان داشت: برنامه اشتغال محور جدیدی در استان مشاهده نکرده‌ام و روند طبیعی مسائل اجرایی در استان ادامه دارد.

عزتی عنوان کرد: در برخی بخشها روند فعالیت مطلوب و مفید است و ادامه همین روند یا تسریع در آن می‌تواند توسعه استان را سرعت بخشد.

وی ادامه داد: در برخی بخشها هم سرعت انجام فعالیت‌های اجرایی چندان مطلوب نیست که امیدواریم در این بخش‌ها نیز سرعت انجام کارها مطلوبتر شود.

این نماینده گفت: به‌عنوان مثال در عرصه راهسازی، استان ایلام در سال گذشته سال خوبی را پشت سر گذاشت و سال‌جاری نیز با اضافه شدن برخی طرح‌های کلیدی مانند مطالعه تفصیلی راه‌آهن ایلام امیدواریم این بخش سرعت حرکت خود را افزایش دهد.

وی تصریح کرد: اگر قرار باشد یک نهضت ایجاد اشتغال در استان ایلام شکل بگیرد همزمان ‌باید ضمن ایجاد زمینه برای فعالیتهای مختلف اقتصادی برای بخش خصوصی از سرمایه‌گذاری در صنعت ایلام به شکل دولتی یا عمومی حمایت شود.

وی خاطرنشان کرد: باید تسهیلات ارزی و ریالی ارزان قیمت به صنعت استان اختصاص یابد زیرا استان کوچکی مثل ایلام از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنایع نسبتا بزرگ محروم است از نظر زمینه‌های اشتغالزایی همه بخش‌های اقتصادی استان زمینه اشتغالزایی دارند، از بخش کشاورزی و دامپروری گرفته تا صنعت و معدن و بازرگانی و ساختمان و گردشگری همه و همه زمینه‌های بسیار مساعدی برای ایجاد شغل دارند.

عزتی یادآور شد:  به هر حال ایجاد شغل مستلزم سرمایه‌گذاری و تولید است و تمام عواملی که در ایجاد بسترهای سرمایه‌گذاری مؤثرند در ایجاد اشتغال نیز مؤثرند بنابراین می‌توان به عواملی همچون بهبود فضای کسب و کار، کارآمدی نظام بانکی و سایر بخش‌های بازار پولی و مالی، کاهش تنشهای خارجی و سیاست‌های حمایتی دولت می‌تواند نقش مهمی در تحقق این هدف ایفا کند.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال