پیشرفت ۹۰ درصدی موزه تاریخ طبیعی ایلام پس از ۶ سال!

مدير كل حفاظت محيط زيست استان ايلام گفت: موزه تاريخ طبيعي مي‌تواند به عنوان يک مرکز علمي، پژوهشي و تفريحي بخشي از نيازهاي استان را رفع كند.
غلامحسين کاظمي در حاشيه مراسم بازديد معاون برنامه ريزي استاندار از مراحل کار موزه تاريخ طبيعي استان ايلام در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) اظهار کرد: موزه تاريخ طبيعي و تنوع زيستي ايلام يکي از پروژه‌هاي مصوب دور اول سفر رياست جمهوري و هيات دولت در استان ايلام بوده که در سال 84 با اعتبار اوليه 5 ميليارد ريال کار مطالعاتي و اجرايي آن آغاز شده است.
وي با اعلام اين‌که تاکنون از محل اعتبارات ملي و استاني 9 ميليارد ريال براي اجراي اين طرح هزينه شده است، تصريح کرد: اين طرح تاکنون 90 درصد پيشرفت فيزيکي داشته است؛ اميدواريم با تکميل آن يکي از اساسي ترين نيازهاي استان را برطرف سازد.
مدير كل حفاظت محيط زيست استان با اشاره به بارندگي‌هاي آغاز سال جاري، اشاره و خاطر نشان کرد: اين نزولات جوي باعث افزايش پوشش گياهي شده است.
وي ادامه داد: با توجه به نحوه زندگي مردم و در معرض آتش سوزي قرار گرفتن آنان، مي توان گفت، در استان آمار حريق بالاست و اين امر مسووليت اين سازمان را بيشتر مي‌کند.
کاظمي افزود: براي مقابله با اين وضعيت 14 گروه تخصصي اطفاء حريق در استان تشکيل شده است که آماده اطفاء حريق‌هاي احتمالي در هر ساعتي از شبانه روز است؛ معتقديم بايد بيشتر از اين مورد، به آموزش مردم و محيط بانان به عنوان رابط بين مردم و اين سازمان پرداخت.
وي با اشاره به وضعيت گرد وغبار استان، ابراز اميدواري کرد؛ با رايزني‌هاي مسوولان کشوري در مرکز در آينده‌اي نه چندان دور شاهد خروج اين ميهمان ناخواسته از کشور باشيم.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -8روز