چشمه های آبگرم دهلران مورد استقبال گرشگران قرار گرفت

 چشمه های آبگرم دهلران با خواص درمانی بسیار یکی از جاذبه های گردشگری استان ایلام محسوب می شود، در ایام نوروز امسال مورد توجه ویژه گرشگران قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر در ایلام، چشمه های آبگرم با خواص درمانی و گوگردی در فاصله سه کیلومتری از شهر دهلران در دامنه کوه سیاه کوه و نزدیک به غار خفاش قرار دارد.

این چشمه ها با دمای حدود 50 درجه سانتیگراد دارای چشمه های بهداشتی آبگرم و استخرهای لجن درمانی بوده که از اهمیت درمانی خاصی برخورداراست.

آب این چشمه ها در طول روز باتوجه به انعکاس نور خورشید به صورت هفت رنگ خود را نشان می دهد.

خواص درمانی این چشمه برای درمان رماتیسم، حساسیت، دمل، زخمها و ... همچنین شکستگی استخوان و کوفتگی استفاده می شود اما کسانی که دچار ناراحتی های قلبی هستند به علت گوگرد زیاد در منطقه باید از چشمه استفاده نکنند.

در حال حاضر شهرداری تاسیساتی در کنار این چشمه ها احداث کرده است که به خصوص در ایام بهار و زمستان مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از جذابیت های این چشمه ها تغییر رنگ آن است که حتی این تغییر رنگ روزانه به صورت یک ضرب المثل محلی درآمده بطوریکه افراد دارای شخصیت متزلزل را به آب گرم دهلران تشبیه می کنند که روزانه به چند رنگ تغییر می یابند!

در حال حاضر حمامی از سوی شهرداری دهلران احداث شده که به دلیل عدم رعایت نکات فنی و علمی در ساخت این حمام، تجهیزات و ساختمان این حمام به علت شدت گوگرد در حال فرسودن است.

بیشتر اوقات به ویژه در هوای معتدل بوی گوگرد این چشمه ها فضای شهر را در برمی گیرد و جریان این آب در جنوب غربی دهلران منطقه شوره زاری را به وجود آورده که پوشیده از گیاهان است.

این منطقه در سایت گردشگری شهرستان دهلران قراردارد، حتی گلها و گیاهان منطقه در سایت مربوطه از شهرستان دهلران تا اطراف چشمه های آبگرم از اهمیت خاصی باتوجه به وجود آبگرم برخوردار است.

هم اکنون چشمه های آبگرم دهلران مورد استقبال گرشگران متعداد از دیگر نقاط کشور قرار گرفته است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -12روز