نماینده ایلام خواستار شد: اطلاع‌رسانی از روند پروژه‌های عمرانی استان

نماينده ايلام در مجلس شوراي اسلامي، با تاكيد بر ضرورت اطلاع رساني از روند پروژه‌هاي عمراني استان در عين حال عدم شفافيت در اين حوزه را نگران کننده دانست.

داريوش قنبري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران ( ايسنا)، گفت: در سال جاري در روند پروژه هاي عمراني استان شاهد ركود بوديم که اين مسئله باعث نگراني عمومي به خصوص در ميان نمايندگان شده است.

وي افزود: چند دليل عمده سبب ايجاد اين وضعيت شده است، بخش قابل توجهي از اين رکود به اين دليل است كه اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها، هزينه طرح‌هاي عمراني را افزايش داده است.

قنبري گفت: به عنوان مثال در بخش راه، افزايش قيمت گازوئيل هزينه هاي پيمانکاران را به نحو قابل توجهي افزايش داده است ، اخيراً در بازديدي که از پروژه راه قاضي خان – بدره داشتم پيمانکار اعلام کرد روزانه 1 ميليون تومان هزينه گازوئيل پرداخت مي کنيم.

عضو کميسيون اجتماعي مجلس ادامه داد: با لحاظ کردن افزايش ديگرهزينه‌ها، در عمل شاهد هستيم که بخش عمده اي از نقدينگي صرف امور جاري شده و همين امر پروژه هاي عمراني استان را با مشكل مواجه كرده است.

نماينده ايلام در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: عدم تخصيص مناسب و به موقع اعتبارات، دومين دليل مشكلات پروژه‌هاي عمراني است، زيرا برخلاف وعده افزايش چند برابري بودجه عمراني، اعتبارات عمراني بسيار ناچيز است و همين اعتبار ناچيز هم به موقع اختصاص داده نمي شود؛ مثلاً در بخش راه با آغاز فصل بارش، انجام فعاليت با دشواري مواجه مي شود.

قنبري تأکيد کرد: بحث مديريت و نظارت ضعيف بر پروژه ها نيز سومين عاملي است که بر کندي پيشرفت پروژه هاي عمراني استان تأثير گذار است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 4روز