دوشنبه 5 اسفند 1398

نبود آب شرب روستای انجیره آبدانان را با بحران مواجه کرد

نبود آب شرب مردم روستای انجیره از توابع شهرستان آبدانان واقع در استان ایلام را با بحران مواجه کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، این روستا با 195 خانوار، پنج هزار هکتار زمین کشاورزی، 11 هزار راس گوسفند و انواع دام در 25 کیلومتری غرب شهرستان آبدانان قرار دارد.

آب شرب مردم انجیره از چشمه داخل روستا تامین می شود که به علت خشکسالیهای پی در پی این چشمه خشک شده است.

علی جمشیدی از اهالی روستای انجیره در این باره می گوید: چند سال پیش برای تامین آب شرب با صرف اعتباری بالغ بر 50 میلیون تومان آب یکی از چشمه های اطراف را به داخل روستا هدایت و بطور موقت مشکل اهالی رفع شد اما به رغم شور بودن آب مذکور باز بر اثر خشکالیهای سالهای اخیر آن چشمه نیز 90 درصد خشک شده و با افت شدید آبدهی روبرو شده است.

عزت االله عزیزی مسئول هیئت امنای مسجد روستا در این باره گفت: مردم این روستا در طول شبانه روز فقط یک عده از آب بهره مند می شوند و گاه مجبور هستند با هزینه خود آب مورد نیاز را خریداری کنند.

وی افزود: به علت مشکل آب و سایر خدمات رفاهی تاکنون بیش از 80 خانوار از این روستا به کلانشهر مهاجرت کنند.

امام جمعه آبدانان ضمن دیدار با مردم انجیره و بررسی مشکل آنها گفت: خدمت صادقانه به مردم و تلاش برای رفع مشکل آنها وظیفه شرعی و قانونی مسئولان است.

حجت الاسلام حسن حاجی لری با اشاره به خدمات و برکات نظام جمهوری اسلامی به مناطق محروم افزود: آب مایه حیات است و زندگی بدن آب ممکن نیست لذا مدیران و مسئولان امور باید از طریق راههای مختلف و با تعامل خود مردم در اسرع وقت مشکل آب این روستا را حل کنند.

بخشدار مرکزی آبدانان ضمن تایید مشکل آب شرب روستای انجیره گفت: تاکنون اقدامات زیادی برای حل این مشکل انجام گرفته است و دولت برای تامین اعتبارات مودر نیاز این آمادگی را دارد.

حسن میری افزود: هم اکنون روزانه تعداد سه تانکر آب شرب بعد از کولر زنی در اختیار مردم روستای زنجیره قرار می گیرد.

نظرات ارسال نظر