نامه وارده / دریغ از وجود یک مجموعه تفریحی (پارک) در شهر ایلام

راستش هر وقتی که خدای ناکرده تصمیم می گیریم به گردشی در داخل شهر ایلام (و در کل نقاط استان) بپردازیم (همراه با خانواده)، نتیجه اش بجز افسوس و اعصاب خوردی در پایان نیست. بحث اینجا را فقط محدود به پارکهای ایلام می نمایم. بخشهای دیگرهم کماکان وضعیت بهتری دارند!
در هر صورت این استان و شهر متعلق به ما ساکنان این دیار است و خیلی کسان به همین عرق و وابستگی در منطقة خود ساکن هستند. واقعا" این مسئولین عزیز استان توضیح دهند که چرا ما یک مکان تفریحی مناسب در شهر ایلام نداریم. حالا مسافرانی که از شهرها و مناطق دیگر به ایلام می آیند بماند که مطمئنم که آخرین سفرشان خواهد بود! به این منطقه اگر یکبار بیایند و البته انتظار دیدان امکانات شهری را داشته باشند. اما لااقل خودمان آدمیم و می خواهیم زندگی کنیم. 
ماجرا این بود که به همراه خانواده پدری عصر پنج شنبه ای به پارک جنگلی چغاسبز رفتیم. والا امکانات مدرنی که آنجا نیست هیچ، چراغهای جاده قسمت بالا و حتی نرسیده به هتل زاگرس در خاموشی مطلق بسر می بردند و از طرفی هم به علت جمعیت زیاد در قسمت پایینی نه جایی برای پارک ماشین بود و نه مکانی برای نشستن و استراحت در آن شلوغی سرسام آور. بعضی از خانواده ها نیز بهمین دلیل، در قسمت بالای در تاریکی مطلق جنگل یا چراغ ماشین را روشن کرده بودند و شام می خوردند! و یا یک چراغ شارژی همراه داشتند. مثل همیشه بجز افسوس از بی صاحبی و نبود دلسوزی برای این دیار، چه از دست ما بر می آمد. گفتم واقعا" این مسئولان شریف استان و شهر ایلام، آیا حداقل مگر خودشان خانواده ندارند و یا مگر روزی شبی بیرون از خانه نمی آیند همراه با آنها؟! آیا واقعا" از این همه امکانات مدرن بی خبرند؟ واقعا" داد و بیداد. صندلی ریاست و پست و مسولیت و جلسات پوچ و کذایی و همین! استان پیشرفت خواهد کرد انشاءالله. 
باور بفرمایید پول زیادی لازم نیست، اراده و غیرت بیشتر لازم است و دوری از تشریفات و حیف و میل پولها؛ تا همان مثلا" پارک چغاسبز تبدیل به مکان مناسبی برای گذران اوقات فراغت و استراحت مردم تبدیل شود. روشنایی جاههای مختلف آنجا، آب، سرویس بهداشتی تحت نظارت، ساختن جاههای بیشتری برای نشستن مردم، حتی پخش موسیقی و یا تدارک برنامه های اگر ممکن باشد، قرار دادن و نصب تلوزیونهای بزرگ و ... همراه با کمی دید باز. 
 امیدوارم مسولین استان و حتی کشوری که این را می خوانند، توجه کنند که اگر افراد بی لیاقتی در پستهای مدیریتی و مجموعه های استان قرار دارند که باعث و بانی این همه طراوت و پیشرفت هستند را واقعا" به بدترین شکل کنار بگذارند. و اینکه با قرار دادن افراد دلسوز برای شهر و منطقه وهمراه با توجه و اختصاخص بودجه لااقل کمی از فداکاری های این مردم برای این کشور را جبران کنند.
naghdi.m@gmail.com
نظرات ارسال نظر
  • رضادر تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۹۰

    دوست عزيز سلام. واقعا حرف دل تمام مردم ايلام رو زدي.ما هم از تمامي مسولين عزيز ايلامي خواهشمنديم كه يه كم به ايلام سرو سامان بدهند.با تشكر از تمامي كساني كه دلشان براي ايلام ميسوزد

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 16سال و 18ماه و -14روز