انتقاد امام جمعه ایلام از بی توجهی به ثبت عملیاتهای دفاع مقدس در ایلام

امام جمعه ایلام از بی توجهی و عدم ثبت عملیاتهای مهم دفاع مقدس در استان ایلام انتقاد شدید کرد.
حجت الاسلام محمد نقی لطفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استان ایلام در طول هشت سال دفاع مقدس همواره خط مقدم جبهه های جنگ بوده است و در این استان عملیاتهای بزرگی انجام شده است.
وی بیان داشت: چه دلیلی دارد به استانی که به اندازه خود محروم و مظلوم است این قدر بی توجهی می شود و بیشتر رشادتهای و عملیاتهای مهم دفاع مقدس در استان جایی در تقویم کشور ندارند.
حجت الاسلام لطفی بیان داشت: البته در این بین مسئولان استان ایلام نیز باید برای ثبت این عملیاتهای مهم در تقویم کشور تلاش کنند.
وی ادامه داد: عملیات میمک به عنوان یک عملیات غرورآفرین و یکی از افتخارات ماندگار عشایر و مردم این استان مرزی در دوران دفاع مقدس است که متاسفانه جایی در تقویم کشور ندارد.
امام جمعه ایلام گفت: عملیات میمک اولین عملیات غرورآفرین رزمندگان اسلام با بازپس گیری ارتفاعات میمک در سال 1359 توسط سلحشورمردان ایل خزل در ایلام انجام شده است.
حجت‌الاسلام محمدنقی لطفی افزود: دلاور مردان عشایر ایلام به ویژه ایل خزل در این عملیات پیروزی‌های بزرگی برای نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آوردند.
 
وی افزود: جای تاسف است که چنین حادثه مهمی هنوز در کشور معرفی نشده و حتی در تقویم نیز به آن پرداخته نشده است.
 
حماسه بزرگ فتح میمک که در نوزدهم دی ماه 1359 در راستای دفاع از دستاوردهای انقلاب به وقوع پیوست، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است.
نظرات ارسال نظر
  • عزت اله صادقیان در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۰

    به نام خدا ضمن تقدیر وتشکر از شجاعت ودلسوزی نماینده مقام عظمای ولایت به عرض می رسانم میمک متعلق به نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران می باشد وتمامی ایلات وعشایر در حماسه میمک حضور داشته اند.وسرپرستی نیروهای مردمی با آقای جوزعلی نجفی بوده ویکی از تپه های میمک به نام شهید نامدار کاظمی نامگذاری شده است. با احترام عزت اله صادقیان از بخش چوار

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -4روز