قنبری:قطعا با تابلوی اصلاح‌طلبی وارد انتخابات می‌شوم

قنبری نماینده اصلاح‌طلب مجالس هفتم و هشتم، تاکتیک سرمایه‌گذاری بر روی مهره‌های سفید را بیش از اینکه تاکتیکی کارآمد برای اصلاح‎طلبان بداند، برای گروه‌های حامی دولت در عرصه انتخابات مجلس نهم کارا دانست.
داریوش قنبری در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه "آیا اصلاح‌طلبان از تاکتیک به میدان آوردن مهره‌های سفید به صحنه رقابت‌های انتخاباتی مجلس نهم بهره گرفته‌اند؟" گفت: تا جایی که خبر دارم اصلاح‌طلبان با شناسنامه وارد رقابت‌های انتخاباتی مجلس نهم می‌شوند.
وی با تکید بر اینکه "قطعاً با تابلوی اصلاح‌طلبی می‌آیم." افزود: اصلاح‌طلبانی که داوطلب نمایندگی انتخابات مجلس نهم شده‌اند افراد شناسنامه‌دار و با هویتی هستند و نمی‌توانند هویت اصلاح‌طلبانه خود را انکار کنند لذا بر اساس اطلاعاتی که دارم چهره‌ها یا مهره‌های سفیدی نیستند که کسی از آنها اطلاعی نداشته باشد.
تاکتیک مهره سفید به درد طرفداران دولت می‌خورد
نماینده اصلاح‌طلب مردم ایلام خاطرنشان کرد: چهره‌های بی‌شناسنامه یا مهره‌های سفید در انتخابات مجلس نهم بیشتر از طرف طیف طرفدار دولت کاندیدا شده‌اند. تا جایی که خبر دارم طیف طرفدار دولت، مهره‌های سفید زیادی را به صحنه آورده تا در صورتی که مهره‌های اصلی‌شان رد صلاحیت شدند بر روی مهره‌های دست دوم سرمایه‌گذاری کنند.
قنبری افزود: جای نگرانی وجود دارد که این مهره‌های سفید خود را با استفاده از امکانات و منابع دولتی معرفی کنند و جا بیاندازند.
تاکتیک به میدان آوردن مهره سفید در حال حاضر برای اصلاح‌طلبان جوابگو نیست
وی تاکتیک به میدان آوردن مهره سفید را در حال حاضر برای اصلاح‌طلبان جوابگو ندانست و گفت: اصلاح‌طلبان حتی اگر بر روی مهره‌های سفید سرمایه‌گذاری کرده باشند، جواب مناسبی نمی‌گیرند چون باید امکانات خاصی در اختیار داشته باشند تا بتوانند این مهره‌های سفید را معرفی کنند. این امکانات در حال حاضر در اختیار اصلاح‌طلبان نیست بنابراین اصلاح‌طلبان در این انتخابات بر روی مهره‌های سفید سرمایه‌گذاری نکرده‌اند.
قنبری بار دیگر تأکید کرد: سرمایه‌گذاری بر روی مهره‌های سفید واقعیتی است که باید آن را در میان کاندیداهای طرفداران دولت جستجو کرد.
رئیس فراکسیون اقلیت مجلس پیش از این در گفتگو با خبرنگار مهر گفته بود: تصمیم فراکسیون اقلیت و حرف همه مسئولان جبهه اصلاحات این است که اگر اصلاح‌طلبان در حوزه‌های انتخابیه با اقبال مردم مواجهند و حدس می‌زنند تائیدیه شورای نگهبان را هم دارند به صورت مستقل کاندیدا شوند نه با تابلوی اصلاح‌طلبی.
محمدرضا تابش که خود برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس نهم ثبت نام کرده است با بیان اینکه اگر قرار شود تجدیدنظری در راهبردهای اصلاح‌طلبان برای نحوه حضور در انتخابات مجلس نهم صورت گیرد با دو وضعیت مواجه هستیم گفته بود: اگر این تجدیدنظر بخواهد در جبهه اصلاحات انجام شود بزرگان جبهه اصلاحات باید تجدیدنظر را صورت دهند. اما در صورتی که فراکسیون اقلیت بخواهد تجدیدنظری صورت دهد این تجدیدنظر باید در شورای مرکزی و مجمع فراکسیون اقلیت مطرح شود.
نماینده مردم ساری و عضو دیگر فراکسیون اقلیت نیز که برای ورود به عرصه انتخابات مجلس نهم ثبت‌نام کرده است، در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه با پرچم اصلاحات وارد رقابت‌های انتخاباتی مجلس نهم نمی‌شوم چون اصلاح‌طلبان قصد لیست دادن ندارند، گفته بود: به صورت مستقل وارد رقابت‌ها می‌شوم.
علی اصغر یوسف‌نژاد در بیان دلیل حضور خود به صورت مستقل از احزاب اصلاح طلب در انتخابات نهم به خبرنگار مهر گفته بود: با پرچم اصلاحات نمی‌آیم چون مورد حمایت واقع نمی‌شود.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 7روز