ملاک هیئت نظارت بر انتخابات ایلام تنها مراعات قانون است

 رئیس دفتر هیئت نظارت بر انتخابات استان ایلام گفت: ملاک هیئت نظارت بر انتخابات ایلام تنها مراعات قانون است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، یوسف امیدی ظهر امروز در نشست اعضای ستاد پیشگیری و برخورد با جرائم انتخاباتی در استان ایلام اظهار کرد: تلاش می‌شود انتخابات به صورت قانونی برگزار شود.
وی ادامه داد: برگزاری انتخابات به هر شیوه‌ای مد نظر مسئولان حوزه نظارت شورای نگهبان نیست، تلاش ما این است که قانون را ملاک قرار داده و با حفظ و عمل به قانون نظارت بر انتخابات داشته باشیم. 
این مسئول اضافه کرد: خواهش اکید از دست‌اندرکاران قوه قضائیه در استان ایلام داریم که برخورد قاطع و با سرعت بیشتر با تخلفات انتخاباتی داشته باشند.
رئیس دفتر هیئت نظارت بر انتخابات استان ایلام گفت: ‌امیدواریم با برخورد قاطع‌ دیگر تخلفات ‌وجود خارجی نداشته باشد.
وی ادامه داد: با همتی که از دست‌اندرکاران این ستاد دیده می‌شود به طور قطع برخورد با تخلفات انتخاباتی در ایلام افزایش خواهد یافت.
این مسئول اضافه کرد: خرید و فروش رای، استفاده از امکانات دولتی برای حمایت از کاندیداها، پاک کردن شناسنامه و‌... از جمله تخلفات رایج در انتخابات است.
امیدی تصریح کرد: ‌اگر با تخلفات انتخاباتی برخورد سریع و قانونی صورت پذیرد مانع از بروز و استمرار این نوع تخلفات خواهیم شد.
رئیس دفتر هیئت نظارت بر انتخابات استان ایلام گفت: تبلیغات و اطلاع‌رسانی در کاهش بروز خطاها و تخلفات انتخاباتی بسیار موثر است.
وی ادامه داد: قبل از فکر کردن برای برخورد با تخلفات باید موضوع اطلاع‌رسانی و تبلیغات را در این راستا مد نظر قرار دهیم.
این مسئول اضافه کرد: مصاحبه مطبوعاتی رئیس ستاد پیشگیری و برخورد با جرائم انتخاباتی از مهم‌ترین ابزارهای مقابله با تخلفات خواهد بود.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 12روز